تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۰۸
کد خبر: ۲۹۶۳۹۹
مدیرعامل میدکو اعلام کرد:
‌می‌متالز - مدیرعامل میدکو با اشاره به گره خوردن سرنوشت ۱۰ میلیون نفر به میدکو گفت: میدکو باید بدون توقف کار کند.

به گزارش می‌متالز، علی اصغر پورمند امروز ۲۶ اسفندماه در شورای اداری شهرستان زرند با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مدیریت جهادی در میدکو داریم در غیر اینصورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شد و صاحب کار باید بلدکار باشد.

او با اشاره به تحصیلات کارکنان میدکو تصریح کرد: میانگین سنی کارکنان میدکو ۳۳ سال است و ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم کار می‌کنند.

مدیرعامل میدکو افزود: ۱.۵ میلیون نفر سهامدار مستقیم و غیرمستقیم داریم و در واقع سرنوشت ۱۰ میلیون نفر به میدکو گره خورده لذا این مجموعه باید بدون توقف کار کند.

او با یادآوری برخی از پروژه‌هایی که سالیان زیادی احداث آن‌ها طول کشید، اظهار کرد: میدکو طی ۱۴ سال ۴۰ پروژه را شروع و تمام کرد.

پورمند با اشاره به تحریم ها، عنوان کرد: مدیریت حرفه‌ای یعنی تحت هر اکوسیستم و هر شرایطی باید کار کرد و بهانه تحریم و ... نباید بیاورد و باید شرایط را مدیریت کند.

او فولاد، مس و منگنز را سه فلز استراتژیک دانست و بیان کرد: هرجا معدن باشد، باید همانجا کارخانه آن را احداث کنیم.

مدیرعامل میدکو با بیان این مطلب که معادن دولومیت زیادی در کشور داریم و اکثر آن‌ها معطل هستند، در ادامه اظهار کرد: ۸۰ درصد ذخایر معدنی دنیا در پنج کشور وجود دارد.

او ادامه داد: از ابتدا تاکنون حدود سه میلیون متر حفاری در معادن کشور انجام شده و اکنون سالانه ۳۰۰ هزار متر می‌توانیم حفاری کنیم که باید به حدود یک میلیون متر برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده