تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۵۹
بازدید: ۱۸۳
کد خبر: ۳۰۳۴۷۷
سرویس خبر : انرژی

طلسم ۱۰ ساله پترو الفین فن آوران با جدیت تاپیکو و پتروشیمی فن آوران شکست

‌می‌متالز - در جریان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه میان مدیرعامل پتروالفین فن آوران و نماینده شرکت دالیان چین در حضور دکتر مرتضوی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران عامل شستا، تاپیکو و پتروشیمی فن آوران به عنوان سهامدار اصلی در محل غرفه این شرکت به امضا رسید.

به گزارش می‌متالز، روند عملیاتی این پروژه برای احداث واحد بالادست متانول، که طی بازدید فروردین وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با جدیت آغاز و در جریان بود، اکنون وارد فاز امضای تفاهم نامه اخذ لیسانس واحد MTO شد.

این تفاهم نامه در جریان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی میان مدیرعامل پتروالفین فن آوران و نماینده شرکت دالیان چین در حضور دکتر مرتضوی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران عامل شستا، تاپیکو و پتروشیمی فن آوران به عنوان سهامدار اصلی در محل غرفه این شرکت به امضا رسید.

بناست بر این اساس شرکت دالیان چین کار لیسانس واحد MTO با مصرف خوراک ۱۶۵۰ هزار تن متانول را جهت احداث این واحد در سایت ۵ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به انجام برساند.

شایان ذکر است پترو الفین فن آوران که پس تاسیس آن دچار رکود اجرایی و عملیاتی شده بود، پس از گذشت قریب به یک دهه از ایجاد آن با تاکید تاپیکو و براساس استراتژی‌های جدید توسعه زنجیره ارزش در شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین، طی پیگیری‌های مجدانه سهامدار اصلی موفق به اخذ مجوز‌های مربوطه شد و هم اکنون عملیات اجرایی آن در فاز تحکیم بستر، احداث مخازن ذخیره محصول و جاده‌های پیرامونی قرار گرفته است.

پترو الفین فن آوران طرح توسعه پتروشیمی فن آوران با نگاه به زنجیره ارزش محصول متانول در محور توسعه صنایع پایین دست می‌باشد.

منبع: نبض بازار

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده