تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۵۴
بازدید: ۱۲۷
کد خبر: ۳۰۳۵۳۰
سرویس خبر : آهن و فولاد
مدیر امور عمومی شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

تلاش امور عمومی برای تحقق اهداف کلان شرکت

‌می‌متالز - شرکت فولاد هرمزگان از مجموعه واحد‌هایی تشکیل شده که همانند حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل‌اند و در راستای تحقق راهبرد‌های مدیریت ارشد سازمان، هدف واحدی را دنبال می‌کنند. یکی از این واحد‌ها مدیریت امور عمومی است.

تلاش امور عمومی برای تحقق اهداف کلان شرکت

به گزارش می‌متالز، به سراغ یوسف صالحی، مدیر امور عمومی شرکت فولاد هرمزگان رفته ایم تا ضمن مصاحبه با ایشان، شما خوانندگان را با وظایف و عملکرد این بخش آشنا کنیم.

لطفا قدری درباره ماهیت این مدیریت توضیح دهید.

امور عمومی یکی از واحد‌های زیرمجموعه معاونت مالی و اقتصادی است که فعالیت‌های آن حول محور نهاد‌ها و ذی‌نفعان مالی شرکت فولاد هرمزگان و همچنین امور شرکت‌های زیرمجموعه انجام می‌شود. بخشی از ورودی و منابع اقدامات این واحد، عملکرد کلی سازمان است که در دفاتر مالی ثبت شده و در نهایت به تهیه گزارش‌های مالی جهت سهام‌داران، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان امور مالیاتی، سازمان تأمین اجتماعی، اتاق بازرگانی و… منجر می‌شود. بخشی دیگر نیز اخذ اطلاعات از شرکت‌های زیرمجموعه جهت همکاری، ارزیابی و پیگیری امورات شرکت‌های زیرمجموعه (فعالیت‌های جاری و توسعه‌ای) است.

مهم‌ترین اقدامات قابل‌توجه این مدیریت در سال ۱۴۰۱ در حوزه‌های مختلف کدام‌اند؟

این اقدامات را می‌توان در حوزه سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌ها، امور مالیاتی، امور سهام و سهام‌داران و امور بیمه‌ای خلاصه کرد که در هریک از این بخش‌ها اقداماتی به این شرح انجام شده است.

الف) حوزه سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌ها:

مشارکت در افزایش سرمایه شرکت ستاره سیمین هرمز به‌منظور اجرای طرح مگامدول احیا مستقیم با ظرفیت اسمی سالانه ۱.۷۲ میلیون تن به مبلغ ۹ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال.

مشارکت در اجرای طرح توسعه شرکت سنگ و فولاد هرمزگان به مبلغ یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال؛ مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج‌فارس به‌منظور طرح بزرگ سامان‌دهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه‌شده به صنایع مولد هرمزگان به مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال.

ارزیابی عملکرد مالی شرکت‌های زیرمجموعه.

برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه شرکت‌های زیرمجموعه.

ب) حوزه امور مالیاتی:

مختومه کردن پرونده‌های مالیاتی تا پایان سال ۹۹ به‌نحوی‌که حقوق مادی و معنوی شرکت فولاد هرمزگان به نحو شایسته رعایت شده باشد.

اخذ جایزه خوش‌حسابی از سازمان امور مالیاتی کشور و معرفی به‌عنوان مؤدی نمونه مالیاتی استان هرمزگان.

معرفی به‌عنوان موفق‌ترین عملکرد حوزه مالیاتی در گروه فولاد مبارکه.

ج) حوزه امور سهام و سهام‌داران:

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام؛ پرداخت سود سهام سهام‌داران در موعد مقرر.

برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده در خصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها در موعد مقرر که بخشودگی مالیاتی قابل‌توجهی به همراه خواهد داشت.

د) حوزه امور بیمه‌ای:

مختومه کردن عمده پرونده‌های خسارت دارایی‌ها و دریافت مبالغ آن از شرکت‌های بیمه.

ارزیابی و به‌روزرسانی ارزش دارایی‌های شرکت و پیگیری جهت تهیه آلبوم دارایی و تجهیزات.

سخن پایانی شما؟

همه دستاورد‌های مذکور با تلاش و زحمات مستمر همه همکاران شرکت به بار نشسته است و این واحد با حمایت‌های معاونت مالی و اقتصادی، مسوولیت ارائه آن منطبق بر قوانین و مقررات را بر عهده داشته و دارد. ضمن قدردانی از زحمات این عزیزان، برای خانواده بزرگ شرکت فولاد هرمزگان آرزوی سلامتی و توفیق دارم و امیدوارم همواره نام این شرکت همچون نگین در خلیج همیشگی فارس بدرخشد.

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده