تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۱:۳۹
بازدید: ۱۹۵
کد خبر: ۳۰۳۶۰۳
سرویس خبر : صنایع کوچک
بیانیه انجمن صنایع لوازم خانگی در خصوص شفاف‌سازی قیمت‌ها

تکذیب افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت لوازم خانگی

‌می‌متالز- انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در خصوص شفاف‌سازی افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی بیانیه‌ای صادر کرد که در آن ذکر شده: افزایش دو تا سه برابری قیمت برخی محصولات لوازم خانگی داخلی نسبت به قیمت جهانی محصولات مشابه برند‌های خارجی صحت ندارد.

به گزارش می‌متالز، انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با صدور بیانیه‌ای در خصوص شفاف‌سازی افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی اعلام‌کرد: نظر به جایگاه انجمن ملی صنایع لوازم خانگی ایران در کسوت قدیمی‌ترین تشکل ملی این صنعت و عطف به اظهار نظر‌های منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی، موارد ذیل را به نمایندگی از ۳۰۰ عضو فعال انجمن در دو طیف محصول‌سازان و قطعه‌سازان، جهت تنویر و آگاهی بخشی افکار عمومی مورد تأکید قرار می‌دهد.

شائبه افزایش دو تا سه برابری قیمت برخی محصولات لوازم خانگی تولید داخل نسبت به قیمت جهانی محصولات مشابه برند‌های خارجی صحت نداشته و این در حالی است که با وجود افزایش قابل توجه برخی مؤلفه‌های مترتب بر تولید نظیر نرخ ارز، قیمت مواد اولیه داخلی، حقوق و دستمزد، حمل و نقل، تورم جاری و ... در مقایسه با تیر ماه سال ۱۴۰۱، تغییر قیمت محصولات لوازم خانگی ایرانی کمتر از قیمت محصولات خارجی بوده و فاصله زیادی با میزان نادرست اعلام‌شده دارد.

این بیانیه می‌افزاید: هیچ‌یک از تولیدکنندگان عضو انجمن صنایع لوازم خانگی ایران علاقه‌ای به هرگونه افزایش قیمت در محصولات تولیدی خود نداشته و افزایش قیمت در برخی محصولات، فقط به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های مترتب بر تولید بوده که به‌طور طبیعی بر بهای تمام‌شده محصول نهایی اثرگذار است.

تکذیب افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت لوازم خانگی

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده