تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۰:۵۵
بازدید: ۸۷
کد خبر: ۳۱۷۵۴۶
محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در همایش تاب‌آوری صنعت فولاد تصریح کرد:

در صنعت فولاد دنیا چه می‌گذرد؟/ ایران را با فولاد ایرانی بسازیم

‌می‌متالز - محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در همایش تاب‌آوری صنعت فولاد تصریح کرد: مهم‌ترین نکته در مقاله تاب آوری شناخت ابعاد مختلف آن است نقطه مخالف تاب آوری خستگی و شکست ناشی از تنش هاست. به گفته وی صنعت فولاد از صنایع موفق این کشور است.

به گزارش می‌متالز، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در همایش تاب‌آوری صنعت فولاد تصریح کرد: مهم‌ترین نکته در مقاله تاب آوری شناخت ابعاد مختلف آن است نقطه مخالف تاب آوری خستگی و شکست ناشی از تنش هاست. به گفته وی صنعت فولاد از صنایع موفق این کشور است.

وی گفت: اگر تنش‌ها نبود امروز در رتبه هشتم جهانی تولید فولاد قرار داشتیم، اما امروز بیم آن را داریم که ایتالیا جایگاه دهم را از ایران برباید.

طیب نیا افزود: دولت هند دومین فولادساز دنیا برای صنعت فولاد خود وزارتخانه تعیین کرده است و تلاش کرده رشد تولید را تسهیل کند، در انگلستان مصوبه‌ای تعیین کرده که بر حسب آن اگر برای فولادسازان انرژی تامین نشود باید به آن‌ها غرامت داده شود، در چین صنعت فولاد از کمک‌های بلاعوض چند صد میلیارد دلاری دولتی بهره‌مند است.

وی ادامه داد: در ترکیه به عنوان یکی از رقبای ما انجمن صادرکنندگان فولاد دارد و بزرگترین صادرکننده میلگرد جهان است و از سال ۲۰۱۴ مشوق‌های زیادی برای تولید از سوی دولت دریافت کرده است. امروز هزینه انرژی در ترکیه به هشت درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: ایران باید با این کشور‌ها رقابت کند. قصه پرغصه فولاد یک دهه چالشی را پیش رو دارد. امیدوارم بتوانیم با حمایت و سیاستگذاری‌های درست و هماهنگ با توسعه صنعت فولاد، ایران را با فولاد ایرانی بسازیم.

منبع: چیلان

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده