تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۰۹
بازدید: ۸۲
کد خبر: ۳۲۴۳۲۷

بار سنگین معادن روی دوش راه‌های روستایی قزوین

‌می‌متالز - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۳۱ درصد از راه‌های این استان بر اثر عبور بار‌های بیش از حد استاندارد و تردد خودرو‌های حامل مواد معدنی نیاز به بهسازی سنگین دارند.

به گزارش می‌متالز، جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با اشاره به آماری از وضعیت جاده‌ها، طول کل راه‌های استان را ۶ هزار و ۷۰۵ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: به طور میانگین روزانه ۸۸۶ هزار و ۷۰۳ تردد خودرو در راه‌های این استان ثبت می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در ادامه افزود: ارزش سرمایه‌ای راه‌های قزوین ۳۰ هزار میلیارد تومان است و ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری آن مورد نیاز است.

این مقام مسوول اضافه کرد: سهم قزوین نسبت به کل متوفیات ناشی از تصادفات در کشور، دو درصد بوده و از سال ۸۵ روند کاهشی را در زمینه تلفات رانندگی داشته تا جایی که امسال نیز از نظر روند کاهش فوتی‌ها در بین سه استان نخست کشور قرار گرفت.

حق‌لطفی با اشاره به ارزیابی انجام شده از روسازی شبکه راه‌های شریانی این استان طی سال گذشته گفت: ۳۱ درصد از راه‌های این استان بر اثر عبور بار‌های بیش از حد استاندارد و تردد خودرو‌های حامل مواد معدنی نیاز به بهسازی سنگین دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در پایان با اشاره به موضوع تخلفات مربوط به حمل بار بیش از حد استاندارد و عبور خودرو‌های حامل مواد معدنی بدون بارنامه در جاده‌های استان این چنین تاکید کرد:در یک بررسی که با همکاری پلیس راه استان در خصوص خسارت عبور خودرو‌های معادن به جاده‌های استان انجام شد راه ۴۷ درصد از ۷۲ روستایی که در مسیر معادن قرار داشتند تخریب شده و برای جبران خرابی همین میزان راه، ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده