تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۱۵
بازدید: ۶۲
کد خبر: ۳۲۴۳۲۹
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

قرار جلب ۳ مقصر حادثه معدن طزره دامغان صادر شد

‌می‌متالز - رئیس‌کل دادگستری استان سمنان با اشاره به پرونده مهم رسیدگی‌شده در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان در خصوص حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان، از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای متهمان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، محمدجعفر عبداللهی گفت: در پی وقوع حادثه جان باختن ۶ نفر در معدن رزمجاه طزره دامغان و با توجه به شکایت اولیای دم، گزارش مرجع انتظامی، گواهی صادره از مرکز پزشکی قانونی و نظرات اولیه و تکمیلی هیات‌های ۳ و ۵ نفره بازرسان و کارشناسان حوادث ناشی از کار و کمیته حقیقت‌یاب؛ وفق مواد قوانین مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ قرار جلب به دادرسی ۳ نفر از مسوولان این معدن صادر شد.

رئیس‌کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: شرایط ناایمن محیط کار، کافی نبودن تجهیزات ایمنی و حفاظت کارگران، عدم پایش کافی و مؤثر ریسک محیط کار، عدم به‌کارگیری و حضور مداوم نیروی متخصص در تونل محل وقوع حادثه از جمله مواردی بوده که باید از سوی شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی تأمین می‌شده است که با وقوع این حادثه، از سوی دادسرای عمومی و انقلاب دامغان تحت پیگیری قضایی قرار گرفته و در نهایت قرار جلب به دادرسی قطعی برای متهمان صادر شده است.

قرار جلب ۳ مقصر حادثه معدن طزره دامغان صادر شد

عبداللهی با اشاره به اتهام متهمان در کیفرخواست صادره گفت: ارتکاب بزه تسبیب در قتل غیرعمدی تعداد شش نفر از کارگران معدن ناشی از بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی در پرونده محرز شده است و هریک از متهمان به‌میزان تقصیر ناشی از عدم نظارت مفید و مستمر، عدم نظارت در حین و عدم نظارت و پایش گاز در محل کار کارگران مجرم شناخته شده‌اند.

وی ادامه داد: در کیفرخواست برای ارتکاب اعمال مجرمانه متهمان از محاکم کیفری دو دامغان درخواست شده است مجازات‌های عبرت‌آموز، بازدارنده و البته تکمیلی را تعیین کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده