تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۵۰
بازدید: ۳۷
کد خبر: ۳۲۴۳۷۲
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

رونمایی از هیوندای برقی جدید

‌می‌متالز - هیوندای موتور اولین خودروی الکتریکی با کارآیی بالای خود را که یک نوع اسپرت سری N از شاسی‌بلند کراس‌اوور آیونیک ۵ است، رونمایی کرد.

به گزارش می‌متالز، این خودروساز کره جنوبی اعلام کرد آیونیک ۵ که در مارس ۲۰۲۴ در نمایندگی‌های آن عرضه می‌شود، در آینده همراه با مدل‌های N الکتریکی بیشتری عرضه خواهد شد. برند N، برند با کارآیی بالای این شرکت است که مشابه AMG برای مرسدس بنز و خط M برای بی‌ام‌وی است. سری آیونیک N از موتور‌های دوگانه با قدرت ۶۴۱ اسب‌بخار استفاده می‌کند. مراسم رونمایی در لس‌آنجلس برگزار شد و هیوندای قصد دارد مدل‌های برقی N اضافی را در آینده عرضه کند. این حرکت با راهبرد هیوندای برای ارائه خدمات به رانندگانی که به دنبال خودرو‌های الکتریکی با عملکرد بالاتر هستند، همسوست.

طبق گزارش رویترز، هیوندای انتظار دارد که آیونیک ۵ N حداکثر سرعت ۲۶۰کیلومتر در ساعت را داشته باشد. هیوندای در راستای حرکت جهانی به سمت خودرو‌های انرژی نو، تولید مدل‌های برقی را توسعه می‌دهد. طبق آمار، فروش جهانی خودرو‌های الکتریکی در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۰درصد افزایش یافت و برای اولین‌بار از ۱۰میلیون دستگاه فراتر رفت و از هر هفت خودروی فروخته‌شده در جهان یک خودروی برقی بود. این در حالی است که از هر ۷۰ خودروی فروخته‌شده در سال ۲۰۱۷، یک خودروی برقی بوده است. همزمان با این روند، فروش خودرو‌های معمولی با موتور‌های احتراق داخلی در پنج سال گذشته یک‌چهارم کاهش یافته است و این موضوع با توجه افراد به محیط‌زیست مرتبط است و افراد بیشتر تمایل به خرید خودرو‌های الکتریکی دارند.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده