تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۱:۳۵
بازدید: ۲۹
کد خبر: ۳۲۴۴۲۵

نهایی شدن سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در فرودگاه امام/ اجرای فاز ۲ توسعه با پول چینی‌ها

‌می‌متالز - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از نهایی شدن سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری برای فاز ۲ توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت:‌مواد اولیه تولید قطعه هواپیما را صادر می‌کنیم.

به گزارش می‌متالز، محمد محمدی‌بخش، اظهار کرد: طی هفته جاری سرمایه‌گذاری مشترک ایران و چین برای فاز ۲ توسعه فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) نهایی می‌شود.

وی افزود: این سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت حمل بار و مسافر فرودگاه، باند، برج مراقبت و ... با هدف تبدیل برای هاب شدن فرودگاه امام در منطقه صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم حجم سرمایه‌گذاری در فاز ۲ توسعه فرودگاه امام بالای ۲ میلیارد دلار باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ناوگان هوایی مسافری کشور گفت: شهریور ماه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ فروند هواپیمای فعال در ناوگان هوایی داشتیم که امروز به ۱۹۰ فروند افزایش یافته است. در برنامه داریم تا پایان سال تعداد هواپیما‌های فعال مسافری کشور را به ۲۵۰ فروند افزایش دهیم.

محمد‌ی‌بخش در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از ۹۰ فروند هواپیمای اضافه شده به ناوگان هوایی خریداری شده است، اضافه کرد: از این تعداد ۵۰ فروند هواپیمای زمین‌گیر به ناوگان اضافه شده و ۴۰ فروند را نیز خریداری کرده‌ایم.

وی از صادرات مواد اولیه تولید قطعات هواپیما خبر داد و افزود: در زمان حاضر طراحی و ساخت حدود ۲۰۰۰ قطعه هواپیما در داخل انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده