تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۰:۲۵
بازدید: ۲۱۴
کد خبر: ۳۲۴۵۳۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

ضرورت ایجاد کارگروهی برای موارد اورژانسی بخش معدن

‌می‌متالز - کامران وکیل، نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی گفت: کمیسیون معدن باید کارگروه‌های تخصصی داشته باشد و موارد خاص را شناسایی کنند.

به گزارش می‌متالز، کامران وکیل نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، با اشاره به برخی مشکلات در بخش معدن در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: کمیسیون باید کارگروه‌های تخصصی داشته باشد و موارد خاص را شناسایی کنند.

وی افزود: موارد عجیبی در بخش معدن دیده می‌شود. به عنوان مثال فردی در راستای جلوگیری از خام‌فروشی برای ایجاد کارخانه فروسیلیس اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است، اما محیط زیست در نهایت اعلام کرده است این کارخانه جز صنایع آلاینده بوده نمی‌تواند در این منطقه فعالیت داشته باشد.

وکیل تصریح کرد: رفتار‌هایی که با فعلان اقتصادی می‌شود بسیار عجیب است. به عنوان مثال، معدنی در اسفراین در مزایده‌ها واگذار شده، در انتها ایمیدرو اعلام کرده است این منطقه جز محدوده‌های امیدبخش ما بوده است. الفبای صحبت با سرمایه‌گذاران تغییر کرده است. خواهش داریم کارگروه حقوقی کمیسیون با شرح وظایف ایجاد و فعالیت‌های خود را ارتقا دهد. باید کارگروهی به سبک اورژانس کسب و کار ایجاد و به صورت هفتگی جلسه و به مواردی این چنینی وارد شود تا بتوان مشکلات را حل کرد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده