تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۰:۵۸
بازدید: ۹۶
کد خبر: ۳۳۲۴۸۹

توسعه راه‌ها را از محل مسوولیت اجتماعی معادن پیگیری می‌کنیم

‌می‌متالز - معاون وزیر صمت در آیین افتتاح جاده الوند قلی گفت: توسعه راه‌ها از محل مسوولیت اجتماعی معادن در کشور را دنبال می‌کنیم.

به گزارش می‌متالز، آیین افتتاح جاده الوند قلی (از کنار کارخانه سیمان کردستان تا روستای الوند قلی) عصر امروز با حضور معاون وزیر صمت، مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

علیرضا شهیدی، در این آیین ضمن گرامیداشت چهل‌و‌پنجمین فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: توسعه راه‌های مواصلاتی یکی از اهداف مهم دولت و راهی برای توسعه شهرستان است.

وی افزود: این جاده از محل مسوولیت اجتماعی معادن و تبصره شش ماده قانون توسط یکی از کارخانجات کردستان به طول ۳.۲ کیلومتر انجام شد.

معاون وزیر صمت گفت: این جاده با کار جهادی، در مدت زمان شش ماه و با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان احداث شده است.

شهیدی با بیان اینکه این پروژه با هدف حمل‌ونقل بهتر معادن و توسعه راه انجام شده است، تصریح کرد: امیدواریم از محل تبصره شش راه‌های دیگری نیز احداث و موجبات توسعه راه‌های شهری و روستایی فراهم شود.

جاده دسترسی به معادن مرمر قروه

همچنین امروز، پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر در محور سریش‌‌آباد - قصلان در شهرستان قروه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان و جمع دیگری از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

بختیار خلیقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم بهره‌برداری از این پروژه گفت: پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر در قروه یکی از پروژه‌های موفق استان است که در کمترین زمان ممکن توسط پیمانکار آن تحویل داده شد.

وی افزود: عملیات اجرا تا اتمام پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر سریش‌آباد - قصلان ۷۰ روز طول کشید.

رئیس سازمان صمت استان کردستان با اشاره به اینکه در راستای اجرای این پروژه ۳.۴ کیلومتر راه دسترسی به معادن مرمر آسفالت شده است، افزود: برای اجرای این پروژه ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

کردستان یکی از استان‌های معدنی کشور بوده که با وجود ظرفیت‌های متعدد و درآمدزایی بالا، اما سال‌هاست که این معادن جز آلودگی و اثرات زیست‌محیطی، سود دیگری برای استان و منطقه محل فعالیت نداشته و این وضعیت همواره مورد گله‌مندی روستانشینان اطراف معادن بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده