تاریخ: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۶:۳۲
بازدید: ۳۲
کد خبر: ۳۴۳۲۵۳
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

امکان ثبت‌نام مجدد در سایت نهضت ملی مسکن هم‌زمان با تامین زمین

‌می‌متالز - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: امکان ثبت‌نام مجدد در سایت پروژه‌های نهضت ملی مسکن همزمان با تامین زمین در استان‌ها و شهر‌ها فراهم خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام جدید در سامانه ثبت‌نام نهضت ملی مسکن گفت: سایت همزمان با تامین اراضی برای ثبت نام‌های مجدد باز خواهد شد و امکان ثبت‌نام وجود دارد. در حال حاضر سامانه برای ثبت‌نام مجدد بسته است تا ثبت‌نام‌های قبلی مورد بررسی قرار بگیرد، اما طبق تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار بر این است که در استان‌ها و مناطقی که تامین زمین انجام می‌شود، سامانه دوباره برای ثبت‌نام نهضت ملی مسکن باز شود.

وی با بیان اینکه ١۵٧٠ پروژه برای آماده سازی اراضی شروع شده و از محل مولدسازی دارایی‌ها، تامین منابع برای آماده‌سازی اراضی انجام شد، گفت: ١٠٠ نقطه برای ساخت مسکن جانمایی شده است. در استان آذربایجان غربی ۵ شهرک و در استان البرز ۴ شهرک مصوب شده و همچنین در تهران ۵ شهرک شناسایی شده که ۴ شهرک مصوب شده‌است. 

وی ادامه داد: ماهیت مولدسازی درآمد هزینه است و این موضوع در اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن آمده و برای این سازمان موضوع جدیدی نیست. موضوع حجم و میزان آن است، وقتی در گذشته پروژه‌ای تعریف نشده بود نیازی به مولدسازی هم نبود. به همین دلیل میزان مولدسازی در سه سال گذشته افزایش پیدا کرد چراکه پروژه‌ها در حال اجراست و حدود ۶٠ همت شناسایی منابع کردیم که بیش از ٣٠ همت محقق شد در حالی که این عدد در سال ١۴٠٠ حدود ٢ همت بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین برگزیده