تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۶:۰۴
کد خبر: ۲۰۱۷۶۸
کارشناس رمز ارز‌ها اعلام کرد:
‌می‌متالز - کارشناس اقتصاد فضای مجازی گفت: با خرید حجم قابل توجهی اتریوم توسط شرکت‌های چینی، ارزش این ارز مجازی به یک هزار و ۷۷۶ دلار رسیده به طوری که فاصله قیمتی خود با بیت کوین را بسیار کاهش داده است.

به گزارش می‌متالز، مهدی ساقی روز جمعه با اشاره به استقبال شرکت‌های چینی از اتریوم و اثرگذاری مثبت بر نرخ این رمز ارز، افزود: در چند ماه اخیر بسیاری از شرکت‌های بزرگ و مطرح چینی به خرید رمز ارزها، مخصوصا اتریوم روی آورده اند به طوری که ورود این حجم از سرمایه، باعث رقابت تنگاتنگ میان بیت کوین و اتریوم شده و فاصله این ۲ رمزارز هر لحظه کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: جذابیت اتریوم چنان زیاد شده که یک شرکت چینی در صنعت عکس نیز سرمایه خود را به رمز ارز تبدیل کرده و خریدی معادل ۲۲ میلیون و یک هزار دلار اتریوم داشته است.

ساقی با تاکید بر تغییر جایگاه ارزشی بیت کوین و اتریوم در اولویت‌های سرمایه گذاری فعالان ارز‌های مجازی، گفت: در هفته گذشته شرکت تسلا و اسکوئر نیز بیشترین سهم سرمایه گذاری‌های خود را به اتریوم اختصاص داده اند.

این کارشناس رمز ارز‌ها ادامه داد: شرکت میتو نیز بیشترین تمرکز خود را بر خرید اتریوم گذاشته و شاید اولین شرکت چینی است که دارایی خود را به این رمز ارز برای سرمایه گذاری اختصاص داده است.

نرخ بیت کوین روز گذشته به بیش از ۵۶ هزار دلار رسید و ارزش اتریوم نیز به یک هزار و ۷۶۰ دلار رسید. البته اتریوم تاکنون نرخ ۲ هزار و ۳۶ دلاری را هم به خود دیده است.

ساقی به عنوان یک سرمایه گذار بر ارز‌های دیجیتال به علاقمندان برای حضور در این بازار و جذابیت‌های خرید بیت کوین، گفت: برخی ارز‌ها همچون بیت کوین، رشد خود را کرده و برای اصلاح قیمت آماده شده و از آنجا که حرکت‌های صعودی هیجانی معناداری از خود نشان نمی‌دهد؛ خریداران این رمز ارز منتظر کسب سود بالا نباشند.

کارشناس اقتصاد فضای مجازی یادآور شد: به دلیل ریزش‌های اخیر بورس، سرمایه گذاران زیادی هستند که پول خود را از این بازار خارج کرده و به خرید ارز‌های دیجیتال به ویژه بیت کوین روی آورده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه بیشتر این سرمایه گذاران از روند حرکتی و نحوه معاملات ارز‌های دیجیتال، مطلع نبوده و بدون آگاهی سفارش خرید می‌دهند؛ به طوری که برخی متقاضیان، حجم بالایی از «آلت کوین» (ارز‌های دیجیتال غیراز بیت کوین) را به جای بیت کوین خریداری کرده اند.

ساقی گفت: با تمام جذابیت‌ها و مشکلات پیش رو، این بازار نیازمند نظارت نهاد‌های مرتبط بوده و کارشناسان نیز با ارائه اطلاعات دقیق، به کمک سرمایه گذاران تازه وارد بیایند تا از هدر رفت پول ملی و مردمی جلوگیری شود.

منبع: اگزیم نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده