تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۱:۲۴
کد خبر: ۲۰۱۸۴۹
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم:
‌می‌متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

به گزارش می‌متالز، مهدی طغیانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان اظهار داشت: سهم برداشت صنایع استان اصفهان از رودخانه زاینده رود بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با سایر بخش‌ها ناچیز است.

وی افزود: اگر صنایع بتوانند همین سهم ناچیز را از آب‌های انتقال یافته خارج از حوضه زاینده رود تامین کنند به پایداری حوضه زاینده رود کمک می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان مشکل زاینده رود حل نمی‌شود چراکه سهم برداشت آب از زاینده رود کم است و نباید اجازه داد با عملیاتی شدن این طرح احیاء زاینده رود به حاشیه برود.

وی اضافه کرد: مطالبه استان اصفهان احیاء زاینده رود است و باید به برداشت‌های غیرمجاز در بالادست و بارگذاری‌های مجاز و رسمی خارج از تابلوی منابع و مصارف و مصوبات شورای عالی آب در بالادست پایان داد.

شایان ذکر است با راهبری وزارت صمت و سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده