تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۷:۳۹
کد خبر: ۲۰۲۰۹۷
در ایران
‌می‌متالز - آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) نشان می‌دهد که از ایتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه امسال، میزان تولید شمش آلومینیوم برای نخستین بار از مرز ۴۰۰ هزار تن گذشته که در مقایسه با سال گذشته رشد ۶۳ درصدی را رقم زده است.

به گزارش می‌متالز، طبق آمار ایمیدرو، چهار شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال ۴۰۴ هزار و ۹۵۰ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۴۷ هزار و ۹۶۶ تن بوده است.

در مجموع میزان تولید شمش آلومینیوم طی ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳ درصد رشد یافت. از این میزان، شرکت‌های ایرالکو ۱۷۰ هزار و ۴۲۲ تن، المهدی (خط ۱ و ۲) ۱۴۷ هزار و ۸۵۵ تن، سالکو ۶۳ هزار و ۸۳۷ تن و آلومینای ایران ۲۲ هزار و ۸۳۶ تن تولید کرده‌اند.

همچنین شرکت آلومینای ایران طی ۱۱ ماهه امسال ۲۱۳ هزار و ۴۰۵ تن پودر آلومینا تولید کرده که نسبت به ۲۱۴ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته ۰.۲ درصد افت کرده است.

علاوه براین این شرکت طی مدت یاد شده، ۷۶۹ هزار و ۲۶۳ تن بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) تولید کرده که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته (۷۵۲ هزار و ۱۵۰ تن)، دو درصد افزایش تولید را ثبت کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده