تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۱:۱۵
کد خبر: ۲۰۲۸۸۴
‌می‌متالز - مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد آلیاژ اسفراین از ساخت محور‌های لوکوموتیو در این مجتمع خبر داد و گفت: این اقدام حدود ۲ میلیون یورو صرفه و سودآوری اقتصادی برای کشور دارد.

به گزارش می‌متالز، با اشاره به اقدامات مجتمع فولاد اسفراین برای خودکفا شدن در صنایع مختلف اظهار داشت: ساخت محور‌های لوکوموتیو شرکت مپنا که از شرکت‌های بزرگ کشور است در مجتمع فولاد اسفراین آغاز شده است.

وی افزود: با ساخت این محور‌ها که از قطعات اصلی مورد نیز ریل‌های راه آهن و لوکوموتیوهاست٬ کشور از واردات آن از چین و اروپا بی‌نیاز شده و توان تولید ۲۰۰۰ قطعه در سال در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین ایجاد شده است.

مدیرعامل فولاد اسفراین با بیان اینکه تمام مراحل ساخت این محور‌ها در داخل استان خراسان شمالی انجام می‌شود٬ گفت: دانش ساخت محور‌های لوکوموتیو در شرکت فولاد اسفراین بومی شده و توان داخلی مهندسان ایرانی توانسته است حدود ۲ میلیون یورو صرفه و سودآوری اقتصاید برای کشور داشته باشد.

وی تصریح کرد: شرکت لکوموتیو مپنا با انعقاد دو قرارداد با مجتمع صنعتی اسفراین، ساخت ۲۲۴ محور مورد نیاز خود را که پیش‌تر از اروپا و چین وارد می‌شد به این شرکت سپرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط