تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۳۳
کد خبر: ۲۰۸۷۱۳
رییس بنیاد نخبگان استان سمنان مطرح کرد:
‌می‌متالز - نشست هم‌اندیشی راهکار‌های افزایش بهره‌وری معادن استان سمنان به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، به منظور زمینه‌سازی برای تزریق تفکر نخبگانی به بخش‌های مورد نیاز و تبدیل مزیت‌های بومی به مزیت‌هیا رقابتی و ارکان توسعة بومی، «نشست هم‌اندیشی راهکار‌های افزایش بهره‌وری معادن ژیپس استان سمنان» به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، رضا کی‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان سمنان اهداف و وظایف بنیاد ملی نخبگان را تشریح و بر ضرورت لزوم شبکه‌سازی نخبگانی و همچنین افزایش تعامل بین‌دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها تاکید کرد.

وی در ادامه به لزوم بهره‌وری بهینه از ظرفیت‌های بومی و داشته‌های زیرزمینی با استفاده از تفکر و ایده‌های نخبگانی، جلوگیری از خام‌فروشی معادن زیرزمینی و ضرورت فرآوری معادن اشاره کرد.

نجفی‌کانی؛ عضو هیات‌علمی و رئیس پژوهشکده گچ دانشگاه سمنان، سعید پرسا؛ مدیر بافت تاریخی شهرداری سمنان، عبدالمحمد کاشیان؛ مدیر مرکز رشد دانشگاه سمنان، علی شکرالهی؛ مدیرعامل هسته طلوع، فهمیه توکلی‌زاده؛ مدیر فنی آزمایشگاه دانشگاه سمنان، در این نشست حضور داشتند.

لازم به ذکر است، بیشترین معادن گچ خاورمیانه در استان سمنان قرار دارد. علاوه بر آن سمنان دارای خالص‌ترین معادن ژیپس (که از ارزش اقتصادی بالاتری نسبت به گچ برخوردار است) نیز هست.

منبع: بنیاد ملی نخبگان

عناوین برگزیده