تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۹
کد خبر: ۲۰۸۷۴۳
در شورای معادن استان کرمان مطرح شد
‌می‌متالز - استاندار کرمان گفت: باید منافع معادن به سراسر سطح استان کرمان برسد و توازن را در استان توزیع کنیم تا عدالت برقرار شود.

به گزارش می‌متالز، دکتر"علی زینی وند" پیش از ظهر ۱۳ اردیبهشت ماه در جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: از حقوق دولتی معادن استان کرمان چیزی برنگشته و اگر بوده مقدار جزئی بوده است.

وی با اشاره به لزوم انجام مسوولیت‌های اجتماعی توسط شرکت‌های بزرگ و معادن افزود: باید از محل ظرفیت‌های معادن برای حل تنش آبی کرمان استفاده و برای این مساله راهکار تعریف کرد که بخشی از این راهکار‌ها از محل بخشش حقوق دولتی، مسوولیت اجتماعی و دادن محدوده جدید محقق می‌شود.

زینی وند تصریح کرد: مرّ قانون برای ما اهمیت دارد و حساس هستیم، اما باید موضوعات مختلف برای همه شفاف شود.

استاندار کرمان بیان کرد: باید منافع معادن به سراسر سطح استان کرمان برسد و توازن را در استان توزیع کنیم تا عدالت برقرار شود.

وی در ادامه اظهار کرد: معطلی در بهره برداری از معدن زفتک ریگان تبدیل به مطالبه اجتماعی شده و گل گهر آمادگی فعال کردن محدوده‌های معدنی معطل و توانایی سرمایه گذاری دارد.

زینی وند خطاب به سرمایه گذار این معدن بیان کرد: نارضایتی مردم مساله اجتماعی است و ادامه روند کنونی و عدم انجام کار به صلاح ما و شما نیست و تاکید داریم در مهلت سه ماهه کار عملیاتی شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در صورتی که معطلی معدن زفتک ادامه یابد، حتما تصمیم گیری خواهیم کرد، گفت: اگر معادن معطل مانده در استان کرمان را فعال کنیم، مشکل بیکاری نخواهیم داشت.

 "شهباز حسن پور" رییس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این جلسه گفت: باید ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن استان کرمان که به خزانه واریز شده، به استان برمی گشت که کمتر از دو درصد به استان برگشته و ما شاکی هستیم.

در این جلسه اعلام شد: حقوق دولتی معادن سرچشمه و شهربابک در سال ۹۸ میزان ۱۱۶۴ میلیارد تومان بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده