تاریخ: ۱۴ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۲
کد خبر: ۲۱۷۰۹۶
‌می‌متالز - در سال گذشته بازار سرمایه نشیب و فزار زیادی را پشت سر گذاشت، توقعی که از دولت جدید وجود دارد این است که بیش از هر چیز، اعتماد به بازار سرمایه بازگردد و البته دولت جدید حتما به آن توجه دارد.

به گزارش می‌متالز، امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات: در مجمع عمومی سالیانه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، " ومعاون" سود نزدیک به ۹ هزار میلیارد تومانی داشت که در نهایت در مجمع با تقسیم سود به مبلغ ۶۰ تومان سود نقدی به ازای هر سهم بین سهامداران موافقت شد.
توسعه مجموعه کامودیتی‌ها و فلزات اساسی و سرمایه گذاری در حوزه انرژی از جمله برنامه‌های اصلی «و معادن» است.
افزایش سرمایه پلن سمنان (نیروگاه سمنان) و فعالیت در برنامه‌های جدید از جمله ساختمان جزو برنامه‌های «و معادن» در سال جاری است.
در سال گذشته بازار سرمایه نشیب و فزار زیادی را پشت سر گذاشت، توقعی که از دولت جدید وجود دارد این است که بیش از هر چیز، اعتماد به بازار سرمایه بازگردد و البته دولت جدید حتما به آن توجه دارد.
حوزه‌هایی که ایران در آن مزیت دارد باید مورد توجه باشد. حوزه معدن و صنایع معدنی حوزه‌های اساسی است که همگان توقع دارند، فعالان واقعی بازار سرمایه بتوانند سرمایه‌های خود را در بخش معدن فعال کنند، تا هم کشور از آن سود ببرد و هم این بخش‌ها به جریان بیفتد چرا که سود آوری و اشتغال فوق العادی‌ای برای کشور به دنبال دارد.
انتظار اساسی از رئیس جمهور منتخب با توجه به شعار‌های اساسی در انتخابات ریاست جمهوری که موضوع معاش و معیشت مردم بود، این است که معدن و صنایع معدنی را مورد توجه قرار دهد، صنایع معدنی جزء حوزه‌هایی است که می‌تواند معاش مردم را رونق قابل توجهی بدهد.
در حال حاضر بخش معدن و صنایع معدنی رونق جهانی دارد و از بابت بازاریابی دچار مشکل نیستیم.

تعداد بازدید : 2

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده