تاریخ: ۱۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۶
کد خبر: ۲۱۷۳۵۰
‌می‌متالز - مردم از واکسیناسیون در کشور ناامید شدند و راهی کشور‌های دیگر از جمله ارمنستان شدند. استقبال ایرانیان از واکسیناسیون در ارمنستان به اندازه‌ای بود که سفیر ارمنستان از شرط تازه واکسیناسیون ایرانی‌ها در کشورش خبر داد و گفت: «شرط واکسن کرونا به گردشگران خارجی، اقامت حداقل ده روزه آن‌ها در این کشور است.»

به گزارش می‌متالز، واکسیناسیون عمومی در کشور به اندازه‌ای کند پیش می‌رود که برخی از افراد راه دیگری جز سفر به کشور‌های دیگر برای واکسیناسیون نمی‌بینند. در این میان ارمنستان این روز‌ها میزبان بسیاری از ایرانیان است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که مسئولان هر روز وعده جدید می‌دهند. واکسیناسیون تا آخر خرداد و بعد شهریور سال ۱۴۰۰ از وعده‌هایی است که بار‌ها مطرح شده است.

اما برخی از مردم از این امروز و فردا خسته شدند و ترجیح دادند چمدان خود را بردارند و به ارمنستان بروند و واکسن استرازنکا را تزریق کنند.

برخی با پرواز می‌روند و برخی زمینی سفر می‌کنند. حالا اتوبوس دربستی از ۱۰ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان و تاکسی هم حدود ۳ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد تا مسافران را برای واکسیناسیون به مرز‌ها منتقل کند.

با این حال طولی نکشید که ارمنستان برای واکسیناسیون مسافران شرط تعیین کرد. سفیر ارمنستان در ایران شرط ارائه واکسن کرونا به گردشگران خارجی را اقامت حداقل ده روزه آن‌ها در این کشور عنوان کرد.

در کشور‌های دیگر حیوانات هم واکسینه شدند!
پیش‌تر در گزارشی از روی آوردن برخی از مردم به دربست اتوبوس و تاکسی و واکسیناسیون لب مرز نوشت. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به این موضوع می‌خوانید:

«بی کفایتی مسئولین به حدی رسیده که مردم برای نجات جانشان دست به دامن کشور‌های دیگه شدند. واقعا جای تاسف دارد.»

«خسته شدیم! کاش دولت پول‌دوست از ما پولش را بگیرد، اما ما را آواره نکند! آقای دولت واکسن بیاور پولش را پرداخت می‌کنیم.»

«مردم واقعأ مستاصل شده‌اند. در حالی‌که اکثر کشورهاى دنیا مردمشان را واکسینه کرده‌اند و بعضیی کشور‌ها حیوانات را، بعد از یکسال و نیم هنوز سالمندان ما واکسینه نشدند. حداقل پنجاه سال به بالا راباید از شش ماه پیش واکسینه می‌کردند ما شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.»

«مگه واکسن تولید نشده در کشور؟ پس این همه خرج و تبلیغات واکسن تولید در کشور چیست؟»

«این همان کرامت انسانی است که قرار بود به ایرانیان داده شود؟»

«پس چی شد ۲۰ نوع واکسن افتتاح کردند و هنوز کسی رنگ واکسن‌ها را هم ندیده!»

«بهترین کار را می‌کنند. برای جان خودشان ارزش قایل هستند.»

«هر کسی پول دارد برود و واکسن اسپوتنیک و فایزر تزریق کند و اگر نرود به خودش خیانت کرده!»

«در بعضی کشور‌ها حیوانات باغ وحش‌ها هم واکسن زدند.»

گفتنی است تاکنون تا کنون ۴ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۸۰ نفر دز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۲ هزار و ۱۷۰ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۵۰ دُز رسید.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده