تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۴۸
کد خبر: ۲۱۷۴۸۵
‌می‌متالز - قیمت بیت‌کوین با کاهش ۶ درصدی به ۳۲ هزار دلار رسید و پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم ورود سرمایه‌گذاران سازمانی تا ۲۰ هزار دلار سقوط کند.

به گزارش می‌متالز، قیمت بیت‌کوین دیروز ۶ درصد کاهش یافت و به ۳۲ هزار دلار رسید. اتریوم و دوج‌کوین هم ۲۲ هزار دلار معامله شدند. پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم ورود سرمایه‌گذاران سازمانی تا ۲۰ هزار دلار سقوط کند.

بر اساس این گزارش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به زمان بیشتری برای بررسی درخواست مؤسسه اسکای بریج کپیتال برای تأسیس صندوق معامله بیت‌کوین نیاز دارد. قانونگذاران حساسیت شدیدی نسبت به تأیید چنین سرمایه‌گذاری‌هایی دارند. تأیید این درخواست باعث می‌شود سرمایه‌گذاران بدون اینکه مالک بیت‌کوین باشند به بازار آن دسترسی پیدا کنند.

قیمت بیت‌کوین از مدت‌ها پیش در محدوده ۳۰ هزار دلار قرار دارد و نسبت به ۶۵ هزار دلاری که در آوریل معامله می‌شد، کاهش یافته است. برخی تاجران پیش‌بینی می‌کنند ارزش آن در بلندمدت افزایش می‌یابد.

با وجود این که گاهی از بیت‌کوین به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن یاد می‌شود، ولی این ارز مجازی در سال جاری میلادی نوسان داشته و نسبت به سایر سرمایه‌ها کاهش بیشتری تجربه کرده است.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده