تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۵:۱۴
کد خبر: ۲۱۷۶۶۸
‌می‌متالز - برای اجرای ۵ طرح بزرگ شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) شامل مجتمع فولادسازی و واحد خنک‌سازی کک به روش خشک (CDQ) شرکت فولاد زرند ایرانیان، مجتمع تولید کاتد مس شرکت بابک مس ایرانیان، تجهیز ناوگان عملیات معدنی شرکت کاراوران صنعت خاورمیانه و مجتمع پخت آهک و دولومیت شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) ۴۰۰ هزار میلیارد ریال با حمایت بانک پاسارگاد سرمایه گذاری شده که زمینه اشتغال به کار چهار هزار و ۱۵۰ نفر را فراهم خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، الیاس ایران نژاد مدیرعامل شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) در مراسم افتتاح ۵ پروژه بزرگ میدکو گفت: با آغاز بهره برداری از مجتمع آهک و دولومیت ممرادکو، معادن سنگ آهک و دولومیت منطقه کرمان فعال شده است و پیش بینی می شود که زمینه اشتغال پایدار ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم در این طرح فراهم شود.

وی افزود: فناوری مورد استفاده در مجتمع پخت آهک و دولومیت ممرادکو، کوره‌های دوقلوی پیشرفته محسوب میشود که در نوع خود از کمترین میزان انتشار آلاینده‌ها و بیشترین بهره وری انرژی برخوردار بوده است.

به گفته ایران نژاد، درباره فرآیند کار در این مجموعه اعلام شده که آهک و دولومیت پخته یا کلسینه شده دو ماده مصرفی در صنعت فولاد هستند که کیفیت، نحوه نگهداری و استفاده آن‌ها روی محصول نهایی تاثیر بسزایی دارد.

مطالب مرتبط