تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۱
کد خبر: ۲۱۷۸۵۶
‌می‌متالز - فردا ۲۲ تیرماه آخرین مهلت ثبت نام برای طرح پیش فروش برخی از محصولات ایران خودرو است. در این طرح پیش‌فروش، پنج مدل خودرو عرضه شده و مهلت تحویل آن یکساله است. اما قیمت و شرایط شرکت در این طرح چیست؟

به گزارش می‌متالز، پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از یکشنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده و تا سه‌شنبه ۲۲ تیرماه ادامه دارد. در این پیش‌فروش پنج محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژ دستی عرضه شده است.

در این طرح افراد باید مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت واریز کنند و باقی پول خودرو، به قیمت روز در زمان تحویل خودرو دریافت می‌شود. زمان تحویل هم خرداد تا مرداد ماه سال ۱۴۰۱ است.


مانند طرح‌های پیش‌فروش گذشته، محدودیت‌هایی برای خریداران وجود دارد. هر کارت ملی فقط می‌تواند یک خودرو ثبت‌نام کند. از آخرین خرید خودرو توسط متقاضی از دو خودروساز داخلی باید حداقل ۴۸ ماه گذشته باشد.

ثبت‌نام همزمان در دو شرکت مذکور، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی‌نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی از دیگر شرایط ثبت‌نام خودرو است.

تحویل خودرو، سال آینده!
ثبت‌نام تا ۲۲ تیر ادامه دارد و ۲۳ تیرماه قرعه‌کشی این محصولات آغاز می‌شود. اما نکته مهم این است که بسیاری می‌گویند بار‌ها در طرح پی‌فروش دو خودروساز داخلی شرکت کرده‌اند، اما تاکنون هیچ خودرویی به نام آن‌ها نشده است.

برخی دیگر هم به قیمت خودرو انتقاد دارند. آن‌ها می‌گویند اینکه قیمت قطعی خودرو مشخص نیست، به ضرر خریدار است. چون خودروساز می‌تواند سال آینده و موعد تحویل خودرو، آن را با قیمت بالایی بفروشد و خریدار هیچ چاره‌ای جز پرداخت مبلغ مدنظر خودروساز ندارد.

برخی دیگر هم می‌گویند این دو خودروساز هنوز خودرو‌های پیش‌فروش قبلی را تحویل نداده‌اند و ثبت‌نام جدید خودرو، کار منطقی نیست و خودروسازان فقط در حال جبران زیان خود از طریق طرح‌های جدید هستند.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده