تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۷۸۶۹
عملکرد و مدیریت صندوق‌ها در جذب سهامدار و نقدینگی؛
‌می‌متالز - صندوق‌های بانک دی و مشترک رشد سامان نیز به ترتیب با ۴۳.۵۴ و ۴۰.۶۱ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک ساله را داشته اند.

به گزارش می‌متالز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام تا پایان هفته گذشته ۱۸ تیرماه سال جاری به ۵۱ هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان رسید.

پس از ارائه جدول مربوط به بازدهی کسب شده صندوق‌های سهامی و همچنین ارزش این صندوق ها، سایر موارد مربوط تشریح شده است.

خوب‌ها و بد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری

خوب‌ها و بد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری

خوب‌ها و بد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری

خوب‌ها و بد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری

ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در روز پنج‌شنبه ۱۸ تیرماه امسال به۵۱ هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان رسیده است.

بهترین عملکرد هفتگی را صندوق سهام بزرگ کاردان با ۵.۵۸ درصد بازدهی مثبت داشته است که نسبت به بازدهی سایر صندوق ها، تفاوت محسوس و چشمگیری دارد. پس از آن، صندوق مشترک یکم آبان با ۵.۳۷ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است. همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را سه قابل معامله واسطه گری مالی یکم و قابل معامله پالایشی یکم و بانک دی به ترتیب با ۲.۴۳ و ۱.۱ و ۰.۸۹ درصد بازدهی منفی داشته اند.

ذره‌بینی بر عملکرد ماهانه صندوق‌ها

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق مشترک یکم آبان با ۱۸.۹۲ درصد بازدهی مثبت داشته است. بدترین عملکرد را نیز صندوق مشترک بانک اقتصاد نوین با اینکه ۱.۳۸ درصد مثبت بوده، اما در انتهای صف صندوق‌ها قرار گرفته است.

دوره سه ماهه‌ای که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق ارزش کاوان آینده و مشترک رشد سامان نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد را به ترتیب با ۱۷.۱۶ درصد بازدهی مثبت و ۱۳.۶۳ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده اند.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۱۸ تیرماه سال جاری بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق مشترک آسمان یکم و توسعه اندوخته آینده به ترتیب با ۹.۹۳ و ۹.۴۸ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده اند. صندوق‌های بانک دی و مشترک رشد سامان نیز به ترتیب با ۴۳.۵۴ و ۴۰.۶۱ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک ساله را داشته اند.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده