تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۲
کد خبر: ۲۱۷۹۸۰
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های کالسیمین، بیمه دانا و سرمایه‌گذاری سیمان تامین در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه گوهران، پتروشیمی مارون و شیر پاستوریزه پگاه گلستان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۴ هزار و ۵۴۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۸۵ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷ میلیارد و ۴۲۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان در بیش از ۸۶۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کالسیمین، بیمه دانا و سرمایه‌گذاری سیمان تامین بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سیمان نی ریز، سیمان فارس و کشت و صنعت پیاذر بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲ هزار و ۶۴۱ میلیارد تومان در ۴۷۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۱۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه گوهران، پتروشیمی مارون و شیر پاستوریزه پگاه گلستان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های بیمه میهن، توکا رنگ فولاد سپاهان و صنعتی مینو بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده