تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۵
کد خبر: ۲۱۸۱۲۵
مدیرعامل مرکز مالی ایران خبر داد؛
‌می‌متالز - مرکز مالی ایران با همکاری شرکت بورس اوراق بهادار تهران نخستین دوره آموزشی در زمینه موضوعات روز و مورد نیاز ناشران بورسی را برای اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل برگزار می‌کند.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل مرکز مالی ایران با بیان این خبر گفت: آموزش، یکی از ارکان اساسی فعالیت در بازار‌های مالی است. این مولفه به حدی مهم و جدی است که لازم است کارکنان سازمان‌ها از جمله مدیران عالی در هر سطحی که قرار گرفته اند جهت افزایش توانمندی و ارتقای سطح علمی خود دوره‌هایی را سپری کنند.

مدیرعامل مرکز مالی ایران با اشاره به اهمیت این دوره اظهار کرد: گسترش ابزار‌های مالی جدید در سالیان اخیر و با توجه به دارایی‌های تحت مدیریت شرکت‌های بازار سرمایه و اهمیت نگهداری، مدیریت و افزایش سرمایه و ثروت با توجه به حضور بیش از ۵۰ میلیون سهامدار در این بازار، لزوم بالابردن سطح آگاهی و دانش مدیران ارشد بازار سرمایه را بیش از هر زمان دیگر خاطر نشان می‌کنند.

موحد افزود: پیرو این مهم، مرکز مالی ایران در نظر دارد با همکاری شرکت بورس اوراق بهادار تهران نخستین دوره آموزشی در زمینه موضوعات روز و مورد نیاز ناشران بورسی را برای اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل برگزار کند.

وی همچنین با بیان اینکه دوره ویژه ناشران بورسی با هدف افزایش تعامل ناشران با بازار سرمایه برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: سرفصل‌های مشتمل بر آشنایی با بازار سرمایه و روش‌های تامین مالی از طریق آن، قوانین و مقررات بازار سرمایه، حاکمیت شرکتی است. همچنین، نکاتی از اقتصاد ایران جهت توسعه کسب و کار‌ها و بررسی انواع تحریم‌های اقتصادی و تعامل کشور‌های مختلف در دوره تحریم با ایران از جمله سرفصل‌های اصلی این دوره هستند و در ادامه اساتید به سوالات و ابهامات مطرح شده در این حوزه نیز خواهند پرداخت.

موحد در ادامه با اشاره به بالا بودن کیفیت برگزاری این دوره و نیز حضور اساتید معتبر بازار‌های مالی توضیح داد: در این دوره آموزشی اساتید بزرگ بازار‌های مالی همچون علی صالح آبادی، حسین عبده تبریزی، محسن خدابخش، علی صحرایی، غلامعلی میرزایی منفرد، محمد مرفوع، مهسا رادفر و مجید امروی به ارائه مطالب خواهند پرداخت و به طور جامع مباحث مورد نیاز روز شرکت‌های ناشران بورسی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

این دوره از ۱۴ مرداد تا ۴ شهریور ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل ناشران بورس اوراق بهادار تهران می‌توانند جهت ثبت نام به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir مراجعه یا با شماره ۶۲۸۴۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

عناوین برگزیده