تاریخ: ۲۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۷
کد خبر: ۲۱۸۴۸۸
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که «تارا» خودروی مشتری پسند است گفت: ایران خودرو توانسته با افزایش تولیدات خود، به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کند.

به گزارش می‌متالز، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس در کنار انتظاراتی که از خودروسازان دارد، از شرایط تامین نهاده‌های تولید از جمله ورق‌های فلزی، فولاد، آلومینیوم و مس به قیمت‌های روز و جهانی توسط قطعه سازان و خودروسازان و عدم قیمت گذاری دستوری در زنجیره تامین خودرو نیز مطلع است؛ به همین جهت قرار است در جلسه‌ای که برگزار خواهد شد، به این موضوعات و نحوه قیمت گذاری خودرو، رسیدگی شود.
یوسف داودی، با بیان این‌که هرگونه تغییر افزایش قیمت خودرو باید در گرو افزایش قابل قبول سطح ایمنی راننده و سرنشینان و آپشن‌های محصولات تولیدی خودروسازان باشد، گفت: تنها در این صورت است که می‌توان این افزایش قیمت را توجیه کرد. بر اساس گزارش‌های دریافتی از خودروسازان، در محصولات جدید ایران خودرو شاهد کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی و به روزآوری محصولات به ویژه خودرو‌های جدید هستیم.
وی عنوان کرد: در آخرین جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که با حضور نمایندگان وزارت صمت، شورای رقابت و ایران خودرو برگزار شد، مقرر شد تا خودروسازان قیمت تمام شده محصولات خود را بر اساس ریز قطعات خودرو و هزینه‌های دستمزد، انرژی، نیروی انسانی و... را در جلسه آتی به کمیسیون اعلام کنند تا میزان سود و زیان و قیمت نهایی خودرو، بررسی شود.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این‌که نظر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی این است که تولید داخل منجر به افزایش اشتغال می‌شود و از این رو، رویکرد حمایتی از خودروسازان داخلی دارد، بیان کرد: به ویژه تولید داخلی که قابلیت صادرات و رقابت با خودروسازان خارجی را داشته باشد، همواره مورد حمایت کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان مجلس بوده است.
وی در ادامه با بیان این‌که از سوی دیگر مردم باید در قبال پولی که برای خرید خودرو پرداخت می‌کنند، رفاه و ایمنی بیشتری را تجربه کنند، خاطرنشان کرد: محصولات جدید ایران خودرو و به خصوص خودروی تارا که دارای استاندارد‌های جهانی است و توانسته انتظارات مشتریان را برآورده کند. سعی کمیسیون نیز بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری که تاکید بر تولید، پشتیبابی و مانع زدایی‌ها داشتند، کمک به خودروسازان داخلی است تا بتوانند مشکلاتی که بر سر راه تولید و اشتغال قرار دارد را از میان بردارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ایران خودرو توانسته با افزایش تولیدات خود، به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کند، اظهار کرد: بخش اعظم اشغالزایی غیر مستقیم، مربوط به شبکه قطعه سازان است؛ به همین جهت، مجلس و نمایندگان آن، همواره از تولیداتی که به این شکل در کشور موجب ایجاد اشتغال می‌شود، حمایت می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده