تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۳۷
کد خبر: ۲۱۸۶۰۹
دهقانی با انتقاد از گرانی خودرو:
‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اکنون عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نبوده و واردات نیز ممنوع است، گفت: نبود استراتژی مناسب برای تولید، تامین نیاز بازار و... موجب شده که سوداگران و خودروسازان ماهی مقصود خود را صید کنند.

به گزارش می‌متالز، الهویردی دهقانی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: اکنون عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نبوده و واردات نیز ممنوع است، بنابراین کمبود عرضه، شرایط را برای سوءاستفاده سوداگران از وضعیت کنونی و افزایش قیمت‌ها فراهم کرده است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: نبود استراتژی مناسب برای تولید، تامین نیاز بازار و... موجب شده که سوداگران و خودروسازان ماهی مقصود خود را صید کنند و سود‌های کلانی را به دست آورند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در دولت فعلی نتوان به ساماندهی بازار خودرو دل بست، اضافه کرد: آقای رئیسی در صحبت‌های انتخاباتی خود نسبت به انحصار بازار خودرو اعتراض داشته و معتقد بود که علاوه بر حمایت از تولید داخل باید انحصار از بین رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: دولت سیزدهم باید لایحه‌ای برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو به مجلس ارائه دهد و در این لایحه مباحثی مانند تامین نیاز بازار، واردات خودرو، جایگزینی خودرو‌های فرسوده، رهایی از آلودگی زیست محیطی، به روز شدن خودرو‌ها و استفاده از انرژی پاک و... را مدنظر قرار دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در این شرایط از یک سو می‌توان صنعت خودرو را ارتقا داد و از سوی دیگر خودرو‌های باکیفیت و باقیمت مناسب در اختیار مردم قرار داد و جامعه را از خرید خودرو‌های بی‌کیفیت و بنجُل با قیمت بهترین خودرو‌های دنیا نجات داد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده