تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۳
کد خبر: ۲۱۸۸۴۹
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۸ هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۸ میلیارد و ۲۵۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان در بیش از ۷۱۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۸ هزار و ۳۲۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۱۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی نوری و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۶ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰ هزار و ۷۴ میلیارد تومان در ۵۴۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۲ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۸۴۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده