تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۷
کد خبر: ۲۱۹۰۰۳
‌می‌متالز - پست بانک ایران و صندوق توسعه ملی، قرارداد سپرده گذاری ریالی سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن واقع در مناطق برخوردار را به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال امضا نمودند.

به گزارش می‌متالز، مطابق قرار داد امضا شده، سپرده گذاری ریالی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به فعالیت‌های دارای توجیه بخش‌های خصوصی و تعاونی و بنگاه‌های اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیر دولتی بخش صنعت و معدن (به استثنای بخش ساخت مسکن) واقع در مناطق برخوردار پرداخت خواهد شد.

بنا براین گزارش: نرخ سود تسهیلات پرداختی به متقاضیان ۱۶ درصد با مدت بازپرداخت حداکثر یکساله در قالب سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن واقع در مناطق برخوردار و تسهیلات با اولویت فروش اقساطی، مرابحه و مشارکت مدنی خواهد بود.

همچنین طرح‌ها و فعالیت‌های واجد الویت برای سرمایه در گردش طرح‌ها و فعالیت‌های تولیدی شامل؛ بهره مندی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از تسهیلات ریالی و افزوده شدن این حوزه به فعالیت‌های دارای اولویت قرارداد‌های دانش بنیان بخش صنعت و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای پروانه بهره برداری تولید فناوری اطلاعات (نرم افزار) از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند امکان استفاده از تسهیلات را خواهند داشت.

این گزارش می‌افزاید: سقف اعطای تسهیلات سرمایه در گردش برای اشخاص حقیقی یکصد میلیارد ریال و برای اشخاص حقوقی ۳۰۰میلیارد ریال تعیین شده است. شایان ذکر است کلیه متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره گیری از تسهیلات مذکور به شعب پست بانک ایران در سراسر کشور مراجعه نمایند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین