تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۰
کد خبر: ۲۱۹۲۸۵
‌می‌متالز - بر اساس گزارش‌های منتشر شده از مجامع شرکت‌های بورسی در یک ماه اخیر در سایت کدال عمده شرکت‌ها سود‌های تقسیمی مناسبی را برای سهامداران خود در نظر گرفتند. اما کدام شرکت‌ها در تیر ماه سود تقسیم کردند؟

به گزارش می‌متالز، در یک ماه اخیر مجامع شرکت‌های بورسی برگزار شدند. عمده شرکت‌های حاضر در بورس به دلیل برخورداری از شرایط بنیادی مناسب، سود‌های تقسیمی خوبی را برای سهامداران خود در نظر گرفتند.

از نیمه دوم خرداد ماه امسال بازار سهام رشد خود را شروع کرد. شاخص کل از محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد به محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد صعود کرد. برخی از کارشناسان بازار سرمایه دلیل رشد آرام بازار را برگزاری مجامع شرکت‌ها می‌دانند.

کارشناسان معتقدند اگر مجامع شرکت‌ها با انتشار گزارش‌های مالی سه ماهه برخی از صنایعی مانند پتروشیمی‌ها، معادن، فولادی‌ها و… همسو شود روند بازار به کلی می‌تواند تغییر کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال شرکت تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) در مجمع عادی عمومی سایانه خود با سود انباشته ۸۳۸ میلیارد تومان به ازای هر سهم خود سود نقدی ۳۰۰ ریال را تقسیم کرد.

شرکت دارو سازی آوه سینا (داوه) هم در مجمع عادی عمومی سالیانه خود سود تقسیم کرد. این شرکت با سود انباشته ۴۶ میلیارد تومان به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود نقدی تقسیم کرد. همچنین شرکت کود شیمیایی اوره لردگان (شلرد) به دلیل زیان‌ده بودن این شرکت در مجمع عمومی عادی خود هیچ سودی را تقسیم نکرد.

گروه تولیدی مهرام (غمهرا) هم امسال در مجمع خود با ۹۲ میلیارد تومان سود انباشته توانست به ازای هر سهم خود سود نقدی ۴۱۲ ریال را تقسیم کند. شرکت فولادی فولاژ آلیاژی ایران (فولاژ) با سود انباشته هزار میلیارد تومانی توانست به ازای هر سهم خود ۹۵۰ ریال سود تقسیم کند.

(بفجر) هم در مجمع عمومی عادی سالیانه، به ازای هر سهم ۲۰۰ تومان سود نقدی به حساب سهامداران خود واریز کرد. همچنین شرکت پالایش نفت اصفهان هم توانست در مجمع عمومی سالیانه خود به ازای هر سهم (شپنا) ۱۲۰ تومان سود تقسیم کند.

همچنین در تیر ماه گروه صنعتی بارز (پکرمان) در مجمع عمومی عادی سالیانه خود توانست با سود انباشته ۶۹ میلیارد تومان به ازای هر سهم خود ۲۴۵ تومان سود نقدی تقسیم کند.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده