تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۳
کد خبر: ۲۱۹۳۲۷
رییس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی:
‌می‌متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: استفاده از ظرفیت معادن در توسعه زیربنایی استان مورد توجه بوده و ادامه دارد.

به گزارش می‌متالز، حبیب امین‌زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بهره‌مندی از حقوق دولتی مرتبط با معادن در مسیر بهسازی و ایجاد راه‌های روستایی مجاور معادن ادامه دارد.

وی گفت: طی روز‌های گذشته عملیات اجرایی بهسازی مسیر‌های روستایی در شهرستان‌های سراب و بناب به ارزش یکصد و بیست میلیارد ریال به اتمام رسید.

وی اضافه کرد: در این ارتباط جاده دسترسی دو روستا در شهرستان سراب به طول ۵.۵ کیلومتر و مسیر سه روستا در شهرستان بناب به طول ۷.۵ کیلومتر بهسازی و تعمیر شد.

امین‌زاده با اشاره به بخشی از اقدامات مشارکتی سازمان صمت و اجرای طرح‌های عمرانی از محل یک درصد اعتبارات حقوق دولتی اظهار کرد: تردد خودرو‌های سنگین معدنکاران از مسیر‌های در مسیر‌های روستایی با عمر بیش از ۲۰ سال، باعث تخریب این مسیر‌ها می‌شود که سازمان صمت بر اساس وظیفه ذاتی خود اضافه کرد از محل حقوق دولتی پرداختی از سوی معادن اقدام به بهسازی آن‌ها می‌کند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات پیش بینی شده، عملیات اجرایی، تعمیر و بهسازی مسیر‌های روستایی استان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال انجام شود.

امین زاده گفت: سال گذشته نیز مسیر‌های روستایی مرتبط با معادن در برخی از شهرستان‌های استان تعمیر و عملیات بهسازی آن‌ها انجام شده بود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان شرقی

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده