تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۸
کد خبر: ۲۱۹۳۳۳
در بررسی عملکرد سه ماهه شرکت‌های تابعه هلدینگ صدر تامین وابسته به شستا مشخص شد؛
‌می‌متالز - جلسه بررسی عملکرد سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ صنایع مس شهید باهنر از شرکت‌های تابعه هلدینگ صدر تامین با حضور مدیران و معاونین هلدینگ تاصیکو و مدیران مس باهنر برگزار شد.

به گزارش می‌متالز به نقل از روابط عمومی مس شهید باهنر، در ابتدای این جلسه مجید ضیائی مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر به مقایسه عملکرد این شرکت در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ پرداخت و در ادامه اقدامات صورت گرفته در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ را مطرح کرد.

مدیرعامل مس باهنر گفت: رشد ۱۷۳ درصد فروش ریالی، ۱۸۱ درصد سود عملیاتی و ۲۲۶ درصد سود خالص این شرکت از جمله نتایجی بوده که در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شده است.

وی به جهش صورت گرفته در بخش صادرات اشاره کرد و افزود: صادرات دلاری شرکت ۴۶۰ درصد و صادرات ریالی شرکت ۶۵۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

ضیائی تاکید کرد: شکستن رکورد حمل محموله صادراتی در یک روز که در شرایط بد تحریمی و با وجود شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد و در نوع خود کم سابقه بوده از جمله دستاورد‌های دیگر شرکت در بخش صادرات بوده است.

مدیرعامل مس باهنر بومی سازی قالب گرافیتی ریخته گری لوله مسی برای اولین بار در ایران، آغاز همکاری با صندوق نوآوری ریاست جمهوری برای گسترش صنایع پایین دستی، تولید گرده با تبدیل پرس انگشتی به پرس گرده را از جمله اقدامات دیگر مس باهنر در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ بیان داشت و افزود: کاهش دوره وصول مطالبات از ۶۰ روزبه ۳۱ روز از برنامه‌هایی است که برای اولین بار در مجموعه مس باهنر حاصل شده است.

ضیائی ضمن ارج نهادن به تلاش همکاران خود در مس باهنر در تمامی سطوح، روحیه همدلی و همت بوجود آمده در این مجموعه عظیم صنعتی را بسیار ارزشمند دانست و اعلام کرد که در سایه همین همدلی، شرکت در سال ۱۴۰۰ و در سطح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرکت برتر به خاطر عملکرد ممتاز در جهت تولید انتخاب و موفق به کسب لوح از دست مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده است.

گفتنی است در این جلسه که مهندس وکیلی معاون فنی و نظارت صدر تامین و تنی چند از معاونین و مدیران این هلدینگ نیز حضور داشتند از عملکرد مس باهنر در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ تشکر و قدردانی شد.

معاون فنی و نظارت صدر تامین در ادامه اعلام داشت: مس باهنر یکی از موفق‌ترین شرکت‌های تاصیکو بوده و عملکرد خوب مدیریت و پرسنل آن موجب شده که این شرکت همواره جایگاه خود را در بین شرکت‌های مجموعه صدر تامین حفظ و آن را ارتقا بخشد.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کارکنان این مجموعه پیش بینی کرد این شرکت در پایان سال کاری، تولید و بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۰ را محقق سازد.

گفتنی است مس شهید باهنر بزرگترین تولیدکننده محصولات نیمه تمام مسی و آلیاژ‌های مس در خاورمیانه بوده و از شرکت‌های تابعه هلدینگ صدر تامین وابسته به شستا می‌باشد.

جهش چشمگیر در صادرات و سود مس باهنر در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده