تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۸
کد خبر: ۲۱۹۶۱۵
‌می‌متالز - رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت گروه همراه اول و با هدف یافتن راهکار‌هایی برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های اجتماعی و زیست محیطی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش می‌متالز، جایزه سال هوشمندسازی با شعار «ایده‌های نو برای معضلات قدیمی» و با هدف انتخاب ایده‌های نوآورانه و استارتاپی برگزار می‌شود.

این رویداد که با همت مرکز تحقیق و توسعه شرکت همراه اول، فروم اینترنت اشیاء ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت حرکت اول تدارک دیده شده به دنبال بسترسازی برای رفع معضلات کلیدی کشور در دولت آینده، شناسایی و ارایه دقیق چالش‌های کلان اجتماعی و زیست محیطی کشور، ترویج اهمیت استفاده از راهکار‌های فناورانه به ویژه مبتنی بر شبکه‌های ارتباطی برای حل معضلات ملی و تحریک تقاضا برای استفاده از خدمات هوشمندسازی در اجرای پروژه‌های بزرگ در سطح کلان کشور است.

کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، مراقبت‌های بهداشتی درمانی بهینه در زمان کرونا، بهینه سازی توزیع محصولات کشاورزی، کاهش معضل کمبود منابع آبی، کاهش خسارات تصادفات جاده ای، مبارزه با قاچاق، مدیریت و کنترل ترافیک کلانشهرها، مدیریت مصرف سوخت، مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز) و کاهش هزینه نهاده‌های تولید در کشاورزی از چالش‌ها و محور‌های مدنظر در جایزه سال هوشمندسازی است.

شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های علاقه‌مند به شرکت در رویداد جایزه سال هوشمندسازی، می‌بایست ابتدا یکی از ۱۰ حوزه مدنظر در رویداد امسال را برای ارائه راهکار‌ها انتخاب و با پر کردن فرم ثبت نام، آمادگی خود را اعلام می‌کردند.

سرانجام نیز پس از ارزیابی و داوری‌های صورت گرفته، ایده‌های نوآرانه برتر در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۰ که احتمالا پاییز برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

از آن جهت که امروزه با بکارگیری نسل‌های جدید فناوری‌های ارتباطی مانند ۵ G، توانایی اتصال افراد و ماشین‌ها به سهولت ایجاد شده و دنیای فیزیکی و سایبری به واسطه اینترنت اشیاء به یکدیگر پیوند خورده است.

در عین حال، داده‌های انبوه جمع آوری شده حاصل از این اتصال با هوش مصنوعی (AI) معنا می‌یابند؛ بنابراین با الهام گرفتن از این روند جذاب، این رویداد که با حمایت مالی ۱۰۰ میلیارد ریالی برگزار می‌شود، در تلاش است تا با بکارگیری ابزار‌های فناورانه و در کنار اتکاء به خلاقیت و نوآوری جوانان ایرانی، راهکار‌هایی را برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های اجتماعی و زیست محیطی کشور بیابد.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده