تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۱
کد خبر: ۲۱۹۶۴۱
‌می‌متالز - بازار خراسان شمالی نیز این روز‌ها مانند بازار سایر شهر‌های کشور با مشکل کمبود و عدم فروش سیمان مواجه شده و این موضوع مشکلاتی را برای سازندگان واحد‌های مسکونی ایجاد کرده است.

به گزارش می‌متالز، چند وقتی است که سیمان به‌عنوان یکی از کالا‌های مورد نیاز ساخت و ساز ساختمان در شهر‌های مختلف دچار نوسان زیاد قیمتی و کمبود شده است.

در استان خراسان شمالی٬ در حالی که کارخانه سیمان بجنورد یکی از بزرگ‌ترین واحد‌های تولید این کالا در سطح کشور است٬ نبود این کالا در بازار٬ هر از گاهی زمینه فروش خارج از شبکه و سودجویانه آن را فراهم کرده و در حالی نرخ مصوب سیمان برای هر کیسه حدود ۳۳۰۰۰ تومان است٬ قیمت آن در بازار دلالی به ۵۵۰۰۰ تومان نیز می‌رسد.

برخی از عاملین فروش سیمان معتقدند سیمان هست، ولی توزیع آن خارج از شبکه انجام شده و سیمان تولید شده بجنورد پس از بارگیری در کارخانه٬ به سمت مقاصد سایر شهر‌های کشور رفته و در استان توزیع نمی‌شود.

مدیران اتحادیه فروش مصالح ساختمانی، اما حضور سیمان در بورس کالا و قطعی برق کارخانه‌ها٬ عامل این نوسان و کمبود می‌دانند و می‌گویند مشکل توزیع و قیمت سیمان از این هفته حل خواهد شد.

در این گزارش در مصاحبه با تعدادی از عاملین فروش و مدیر اتحادیه٬ این مشکل را بررسی کرده‌ایم.

تعداد بازدید : 1

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط