تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۲
کد خبر: ۲۱۹۹۲۰
‌می‌متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: معتقدم باید اقدامات و تحولات صورت گرفته در بازار سرمایه به اطلاع فعالان بازار سرمایه برسد. به ویژه در بخش سامانه‌های مدیریتی، اقداماتی که رضوانی‌فر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی انجام داده کاری فراتر از اقدامات مقطعی و موقتی است.

به گزارش می‌متالز، سعید اسلامی بیدگلی، کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: سامانه‌های مدیریتی می‌تواند پایداری عملکردی شرکت‌ها را تضمین و انتقال دانش مدیریتی از یک دوره به دوره‌های دیگر را تسهیل می‌کند که درغنای تجارب مدیریتی کشور بسیار با اهمیت است.

وی افزود: در گزارش عملکردی که از مجموعه ۱۶۶ شرکت مدیریتی شستا آچه که توجه‌ام را جلب کرد این بود که بسیاری از شرکت‌ها و تقریبا در همه هلدینگ‌ها رکورد‌های فروش، درآمد و سودآوری زده شد که این امر موفقیت شایان توجهی محسوب می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر این اقدامات بر بازار سرمایه ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های بورسی شستا از مهم‌ترین شرکت‌های بازار سرمایه هستند. طبیعتا موضوع عملکرد شرکت‌ها، موضوعی مهم برای فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه است. بهبود عملکرد شرکت‌های و هلدینگ‌های شستا خبری خوب برای مجموعه بازار سرمایه و بورس است.

وی با اشاره به عملکردم مدیرعامل شستا تاکید کرد: من باور دارم که ایشان از ابتدای دوره مدیریت خود تا کنون مدیر بسیار موفقی بوده‌اند. شستا مجموعه‌ای است که پیش از این دستخوش تحولات مدیریتی بسیاری شده بود.

اسلامی بیدگلی خاطرنشان کرد: حضور آقای رضوانی‌فر در این دوره، توانست شستا را به جایگاه مناسبی برساند. از نگاه ما فعالان بازار سرمایه، در دوره مدیریتی اخیر اتفاقات خوبی در شستا رخ داده و عرضه بخش بزرگی از شرکت‌های شستا در سال‌های ۹۸ و ۹۹ صورت گرفت.

وی خطاب به رضوانی‌فر تاکید کرد: در دوره مدیریت شما شستا از یک سازمان سیاسی به یک مجموعه تخصصی تبدیل شد. در بخش سامانه‌ها عملکرد شستا بسیار مفید و کاربردی بود. امیدوارم در سال‌های آینده این سامانه‌ها به‌روز باقی بماند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: در طول دوران فعالیتم دیده‌ام بسیاری از مدیران با صورت‌های مالی آشنا نیستند و علاقه‌ای به فهم صورت‌های مالی هم ندارند. اما آقای رضوانی فر از جمله مدیرانی است که به اکثر صورت‌های مالی هلدینگ‌ها و شرکت‌های شستا مسلط است. یکی از مهم‌ترین سامانه‌های شستا سامانه املاک است. به نظر من باید این سامانه املاک در سازمان ها، شرکت‌های بزرگ و هلدینگ‌های کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده