تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۵۵
کد خبر: ۲۲۱۲۰۸
گزارش جامع و کامل از مجمع فولاد:
‌می‌متالز - مجمع عادی سالیانه فولاد مبارکه امروز برگزار شد و در این مجمع به ازای هر سهم ۴۰۰ ریال سود تقسیم گردید.

به گزارش می‌متالز، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور ۶۷.۷ درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست خرمی شاد به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

عظیمیان مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ به صورت زیر ارائه دادند:


جایگاه شرکت در صنعت:شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از ۸ میلیون و ۳۲۳ هزار تن فولاد خام در سال ۱۳۹۹ موفق به کسب سهم ۳۷.۲ درصدی از بازار فولاد کشور شده است. گروه فولاد مبارکه با تولید بیش از ۹ میلیون و ۸۴۵ هزار تن فولاد خام بیش از ۴۳.۵ درصد از بازار فولاد کشور را در دست دارد. در این بین سهم فولاد خوزستان ۱۷ درصد، ذوب آهن اصفهان ۱۰ درصد و سایر تولید کنندگان ۲۹ درصد می‌باشند.

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟مقدار تولید تختال در سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱ درصد افزایش یافته است. در سال ۱۳۹۹، کلاف سرد ۵ هزار تن افزایش تولید نسبت به سال قبل داشته است.

شرکت در کلاف گرم در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ با کاهش ۱۳ تنی مواجه شده است که علت کاهش تولید نورد گر ناشی از تغییر در برنامه تولید کیفی و ابعادی در نورد پیوسته سبا می‌باشد.

رکورد‌های ماهیانه خطوط اصلی در سال ۱۳۹۹:

 

 • تخلیه مواد اولیه فروردین و اردیبهشت ماه به میزان ۹۲۸ و ۱.۰۱۸ هزار تن.
 • گندله مرداد ماه ۷۰۰ هزار تن.
 • آهن اسفنجی فروردین و اردیبهشت ماه به میزان ۷۱۲ و ۷۱۷ هزار تن.
 • تختال فروردین و خرداد ماه به میزان ۶۳۶ و ۶۳۷ هزار تن.
 • تختال شهریور و اسفند ماه به میزان ۶۳۹ و ۶۶۲ هزار تن.
 • تاندم میل مرداد ماه ۱۲۷.۶ هزار تن.
 • قلع اندود اردیبهشت ماه ۱۰.۲ هزار تن.
 • نورد پیوسته فروردین و اردیبهشت ماه به میزان ۱۲۷ و ۱۳۱ هزار تن.
 • آهن اسفنجی سبا فروردین و خرداد ماه به میزان ۱۲۹ و ۱۳۰ هزار تن.

 

رکورد‌های سالانه خطوط اصلی در سال ۱۳۹۹:

 • تختال به میزان ۷ میلیون و ۳ هزار تن.
 • تاندم میل به میزان ۱ میلیون و ۳۹۴ هزار تن.
 • آهن اسفنجی سبا به میزان ۱ میلیون ۳۸۳ هزار تن.

 


عملکرد تولید در سال ۱۳۹۹:

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟

میزان تولید محصولات قابل فروش در سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش یافته است. در سال ۱۳۹۹، محصولات گرم با ۱۰۵ هزارتن معادل ۱.۸ درصد افزایش و محصولات سرد با ۲۷ هزارتن معادل ۱.۸ درصد کاهش مواجه شده است. محصولات پوش شدار تغییر محسوسی نداشته است.

عملکرد فروش در سال ۱۳۹۹:

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟فروش محصولات شرکت در سال ۱۳۹۹ از نظر ارزش فروش ۹۸ درصد و از نظر مقدار فروش ۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. میانگین نرخ فروش محصولات در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ نیز ۹۸ درصد افزایش یافته است.

شرکت فولاد مبارکه در سال ۱۳۹۹ با توجه به افزایش تقاضای بازار داخلی، روند کاهشی حجم صادرات خود را ادامه داد و به همین دلیل در سال مذکور تناژ صادرات ۱.۲۵۳ هزار تن رسید.

عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش:

 

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟
در بخش درآمد‌های عملیاتی شرکت درآمدی ۷۷۴.۰۳۷ میلیارد ریال داشته که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشدی ۹۸ درصدی داشته است.

در بهای تمام شده درآمد‌های عملیاتی شرکت افزایشی ۸۰ درصدی را تجربه کرده که منجر به سود ناخالص ۳۶۷.۷۳۴ میلیارد ریالی شده است.

در نهایت شرکت موفق شده است سود خالص ۳۸۲.۷۷۵ میلیارد ریالی را کسب کند و با ۱۶۰ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه به ازای هر سهم سودی ۱.۳۱۳ ریالی را ساخته است.

درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌های شرکت در شرکت‌های سرمایه پذیر موجب افزایش ۲۰۶ ریالی‌ای پی اس شرکت شده است (معادل ۱۵.۸ درصد از سود شرکت).

برنامه‌های توسعه در گروه فولاد مبارکه:


آغاز عملیات اجرایی پروژه سردار شهید قاسم سلیمانی (احداث خط تولید نورد گرم دو): این پروژه به منظور کسب سودآوری پایدار از طریق تکمیل سبد محصولات کیفی برنامه ریزی شده است.

طرح احداث یک واحد تولید آهن اسفنجی و افزایش ظرفیت زیر سقف فولاد سازی در شرکت فولاد هرمزگان: مطالعات و ارزیابی‌های اولیه در خصوص احداث یک واحد تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۹۰۰ هزار تن و هم چنین طرح توسعه افزایش ظرفیت ۵۰۰ هزار تنی واحد فولاد سازی و ریخته گری شرکت (از ۱.۵ به ۲ میلیون تن) انجام شده و برآورد طرح بر اساس مطالعات امکان سنجی مالی و اقتصادی اولیه ۷.۵۰۰ میلیارد تومان می‌باشد و در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

اجرای طرح توسعه سنگان: طرح توسعه سنگان به منظور تکمیل زنجیره تولید فولاد تعریف گردید. این طرح با طرفیت تولیدی ۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن (از ۲ خط ۲.۵ میلیون تنی) کارخانه فرآوری و یک واحد تولید ۵ میلیون تنی گندله تعریف شده است. در حال حاضر پیشرفت کل طرح ۹۰.۸۸ درصد بوده که پروژه احداث کارخانه گندله سازی بهره بردای شده و پروژه احداث کارخانه گندله سازی بهره برداری شده. پروژه احداث کارخانه فراری نیز پیشرفت ۹۷.۲۶ درصدی دارد. کل طرح سنگان به طور مستقیم باعث اشتغال ۱۴۰۰ نفری و به طور غیر مستقیم ۵.۰۰۰ نفری می‌گردد. فاز یک ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال به بهره برداری رسید.

پروژه فولاد سازی و ریخته گری تختال شرکت فولاد سفید دشت چهار محال بختیاری: فعالیت اجرایی این پروژه با سرمایه گذاری و حمایت شرکت فولاد مبارکه با هدف تولید ۸۰۰ هزار تن تختال از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۸۷.۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

پروژه شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به اصفهان: برآورد اجرای این طرح ۴۵.۰۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.
احداث واحد اسیدشویی و نورد سرد در شرکت فولاد امیر کبیر کاشان: ظرفیت این پروژه ۵۰۰ هزار تن می‌باشد.
برنامه ریزی حاداث نیروگاه سیکل ترکیبی: ظرفیت این طرح ۱.۵۲۵ مگاوات و برآورد مخارج سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰۰ میلیون یورو می‌باشد.

بررسی و مطالعه احداث دو واحد سوپر مگامدول احیای مستقیم: ظرفیت هر واحد ۱.۸ میلیون تن بوده و برآورد هزینه‌های این طرح ۴۰۰ میلیون یورو می‌باشد.

اطلاع رسانی:


در مجمع تصویب شد مجمع افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از سود انباشته طی ۳ ماه آینده تشکیل شود.

در انتها به ازای هر سهم ۴۰۰ ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین