تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۵
کد خبر: ۲۲۱۳۶۰
سیمانی‌های شستا روی خط سود؛
‌می‌متالز - شرکت سیمان خاش با اینکه به دلیل شرایط جغرافیایی دچار مشکلات بسیاری از جمله افزایش شدید نرخ حمل و نقل شده، اما توانست روی خط سوددهی باقی بماند و عایدی مناسبی برای سهامداران داشته باشد.

به گزارش می‌متالز، فرهاد نیکخواه با اشاره به مشکلات متعددی که در منطقه جغرافیایی این کارخانه وجود دارد، گفت: هزینه حمل و نقل و بسیاری از هزینه‌های دیگر در طول سال‌های گذشته افزایش یافته و علاوه بر این شیوع بیماری و تحریم‌های ظالمانه نیز بر روند صادرات سیمان تاثیر منفی گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت سیاستگذاری در شستا و سیتا توضیح داد: اگر رهنمود‌های مدیران عامل شستا و سیتا نبود بدون شک سیمان خاش نیز مانند برخی از کارخانه‌های کشور دچار مشکلات زیر ساختی می‌شد، اما خوشبختانه این شرکت موفق شد به سود خالص ۲۶ میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد ۱۰۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان خاش با اشاره به استقبال مشتریان از بورس کالا توضیح داد: خوشبختانه مشتریان سنتی سیمان نیز رفته رفته آماده خرید از بورس کالا شدند. این امر منجر می‌شود علاوه بر افزایش تعدادی طرف تقاضا و خروج سیمان از انحصار عده‌ای خاص، قیمت دستوری نیز از بین برود و نظام قیمت گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا شکل بگیرد. ورود سیمان به بورس کالا از اواخر خرداد ماه انجام شد و در ماه‌های آتی نتیجه مناسبی برای سیمان خاش و هلدینگ خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده