تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۹
کد خبر: ۲۲۱۳۷۲
با حضور دو تیم طلایی پوش سپاهانی صورت گرفت؛
‌می‌متالز - مراسم قرعه کشی سی و چهارمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های ایران با حضو تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و سپاهان نوین اصفهان برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، مراسم قرعه کشی سی و چهارمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های ایران با حضور علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، مسوول کمیته مسابقات و نمایندگان ده تیم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از خیرمقدم مراد کرمی مسوول کمیته مسابقات، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در خصوص برگزاری موفق و لزوم افزایش کیفیت لیگ برتر هندبال امسال و بالا بردن تعداد مسابقات به منظور آمادگی هر چه بیشتر تیم ملی جهت شرکت در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا و همچنین لزوم حمایت و تعامل تیم‌های باشگاهی برای رقابتی سالم در راستای توسعه و پیشرفت هندبال صحبت کرد و از تمامی تیم‌های لیگ برتری خواست که در این سال حساس از برنامه‌های تیم ملی حمایت کنند.

پس از صحبت‌های پاکدل، علی غفاری مسوول سامانه ملی هندبال، توضیحاتی در خصوص لزوم ثبت قرارداد‌ها و اطلاعات تیم‌ها و بازیکنان در این سامانه ارائه کرد.

در ادامه مراد کرمی، مسوول کمیته مسابقات توضیحاتی در خصوص برگزاری لیگ امسال داد و نمایندگان تیم‌ها نظرات خود را در خصوص برگزاری لیگ امسال، ایجاد تغییراتی در آئین نامه مسابقات، قرارداد بازیکنان، نحوه برگزاری مرحله دوم و سوم لیگ برتر و لزوم ثبت نام تیم‌ها در سامانه ملی هندبال به نام «هندبال من» ارائه کردند.

در پایان مقرر شد سی و چهارمین دوره رقابت‌های لیگ برترهندبال مردان باشگاه‌های ایران به صورت دوره‌ای (رفت و برگشت) و متمرکز از دهه سوم مرداد ماه با شرکت ۱۰ تیم در یک گروه آغاز شود که در صورت اضافه شدن تیمی به جمع لیگ برتری‌ها تا آغاز رقابت ها، به عنوان تیم یازدهم و دوازدهم در جدول مسابقات قرار می‌گیرد.

بر این اساس ترتیب تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها براساس قرعه انجام شده به شرح ذیل است و در هفته نخست تیم‌های اول با تیم‌های آخر جدول قرعه کشی (تیم اول با تیم دهم، تیم دوم با تیم نهم، تیم سوم با تیم هشتم، تیم چهارم با تیم هفتم و تیم پنجم با تیم ششم) دیدار می‌کنند.

جدول قرعه کشی تیم‌ها به شرح زیر است:

۱- ذوب آهن

۲- ستارگان دشتستان

۳- سپاهان نوین

۴- فولاد مبارکه سپاهان

۵- زغال سنگ طبس

۶- فرازبام خائیز دهدشت

۷- نفت و گاز گچساران

۸- نیروی زمینی شهید شاملی کازرون

۹- صنعت مس کرمان

۱۰- پاس ناجا قم

۱۱- تیم یازدهم

۱۲- تیم دوازدهم

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط