تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۳
بازدید: ۳۲۲
کد خبر: ۲۲۱۹۵۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

فعالان بازار رمزارز‌ها بخوانند / شوک قیمتی بیت‌کوین در راه است؟

‌می‌متالز - اگرچه روند بازار رمزارز‌ها صعودی است، اما برخی از کارشناسان عقیده دارند ممکن است بیت‌کوین نتواند محدوده مقاومت بعدی خود را پشت سر بگذارد تا میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود اصلاح کند.

به گزارش می‌متالز، تنها چند روز به انتشار گزارش تورم ماهانه مانده و بیت‌کوین در بالاترین قیمت چند ماه خود معامله می‌شود. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی عقیده دارند تورم این ماه بیش از نیم درصد و کمتر از یک درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

اتریوم هم بعد از بروزرسانی جدید خود حدود ۳۰ درصد رشد کرده و حتی مقاومت مهم محدوده ۳ هزار دلار را به راحتی شکست و دامیننس این ارز هم از ۱۸ به ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

چند روز دیگر قرار است اداره آمار ایالات متحده گزارش تورم ماهیانه را منتشر کند و پیش‌بینی می‌شود تورم افزایش یافته باشد و حتی شاخص قیمت مصرف‌کننده (cpi) ۵/۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و بیشترین افزایش خود را بعد از ۱۳ سال ثبت کرده باشد.

بیت‌کوین و بازار رمزارز‌ها به استقبال این تورم رفتند و روند صعودی این بازار شروع شد. شکست مقاومت ۴۰ هزار دلار هم محقق شد و این ارز به صورت آرام تا محدوده ۴۴ هزار دلار رشد کرد و سفارش‌ها حاکی از تقاضای زیاد در بازار است.

ماسکوفسکی، مدیر ارشد یک شرکت سرمایه‌گذاری و تحلیلگر عقیده دارد تعداد واحد‌های جدید بیت‌کوین همچنان در بالاترین سطح خود قرار دارد.

همچنین ویلی‌وو، تحلیلگرمعروف بیت‌کوین عقیده دارد با توجه به عدم تعادل عرضه و تقاضا قیمت این ارز تا محدوده ۵۰ هزار دلار رشد می‌کند. او عقیده دارد همه گروه‌های سرمایه‌گذار در حال خرید هستند و این باعث شوک قیمتی به بیت‌کوین می‌شود.

ویلی‌وو نوشت: «سیگنال‌های فاندامنتال قیمت کوتاه‌مدت را پیش‌بینی نمی‌کنند و به نظر می‌رسد فعلا تا ۵۰ هزار دلار راه آسان است.»

فراکتال نزولی

با این حال آخرین صعود بیت‌کوین با توجه به فراکتال‌های قبلی این ارز از بالا به پایین و محدوده‌های فیبوناچی خطر گرفتار شدن به الگوی گربه مرده را زیاد می‌کند.

اگر گربه مرده اتفاق بیفتد بیت‌کوین به سمت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود یعنی محدوده قیمتی ۲۰ هزار دلار اصلاح خواهد کرد و این یعنی پایان روند نزولی بازار رمزارزها.

در سال ۲۰۱۹ بیت‌کوین پس از شکست خط فیبوناچی ۲۳/۶ بیش از ۵۰ درصد رشد کرد، اما این ارز در محدود ۶۱/۸ فیبوناچی با فشار فروش همراه شد و روند نزولی خود را از سر گرفت.

در صورت تکرار این موج فراکتال بیت‌کوین می‌تواند در محدوده ۴۶ هزار و ۷۹۲ دلار با فشار فروش زیاد همراه شود و روند نزولی این ارز می‌تواند تا محدوده ۲۰ هزار دلار ادامه داشته باشد.

کیت ورینگ، تحلیلگر بازار‌های مالی توصیه می‌کند حتما در چند روز آینده اندیکاتور مکدی را مد نظر قرار دهید. او عقیده دارد مکدی هفتگی پس از بسته شدن امشب باید صعودی شود.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده