تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۴
بازدید: ۳۱۷
کد خبر: ۲۲۲۰۱۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

کاهش قیمت طلا و سکه امروز ۱۸مرداد / کاهش نرخ انس جهانی ادامه دارد

‌می‌متالز - قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار چهارشنبه در پی نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره در آمریکا ۴.۴ درصد ریزش کرد و به پایینترین حد در بیش از چهار ماه گذشته رسید.

به گزارش می‌متالز، به نقل از سایت اتحادیه طلا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری بخشی از ریزشی که در ساعات اولیه معاملات داشت را جبران کرد و با ۱.۴ درصد کاهش، به ۱۷۳۸ دلار و ۵۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در ساعات اولیه تا مرز ۱۶۸۴ دلار و ۳۷ سنت عقب نشینی کرده بود که پایین‌ترین قیمت از ۳۱ مارس بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۴ درصد کاهش، به ۱۷۳۹ دلار رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: طلا موفق نشده است دوباره به سطح ۱۷۵۰ دلار برگردد و دورنمای قیمت این فلز ارزشمند فعلا نزولی مانده است. آمار اشتغال غیرکشاورزی روز جمعه و لایحه زیرساخت آمریکا در هفته جاری احتمال تعدیل برنامه محرک مالی بانک مرکزی آمریکا را قوت بخشیده اند.

آماری که روز جمعه از سوی وزارت کار آمریکا منتشر شد، نشان داد کارفرمایان آمریکایی در ژوییه بیشترین استخدام را در حدود یک سال اخیر داشته اند و رشد دستمزد‌ها ادامه پیدا کرده است. آمار اخیر احتمال تعدیل زودتر از موعد تدابیر محرک مالی به اجرا درآمده در دوران پاندمی را تقویت کرده است. این آمار باعث رشد بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا شد و به جذابیت طلا به عنوان دارایی امن لطمه زد

در این بین، شاخص دلار روز دوشنبه به بالاترین حد دو هفته اخیر صعود کرد.

قیمت طلا و سکه چقدر شد؟

انس جهانی طلا در بازار امروز به ۱۷۴۷ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۱۷۰ هزار توامان و نیم سکه پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان اعلام شد. ربع سکه نیز قیمت سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان را ثبت کرد.

کاهش قیمت طلا و سکه امروز ۱۸مرداد / کاهش نرخ انس جهانی ادامه دارد

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده