تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۴
بازدید: ۳۷۸
کد خبر: ۲۲۲۲۳۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

خرید بلیط سینمای AMC در آمریکا با بیت‌کوین

‌می‌متالز - احتمالا AMC بزرگترین مجموعه سینمای جهان در سال ۲۰۲۱ پرداخت با بیت‌کوین را قبول می‌کند.

‌می‌متالز، بنا بر گزارش ها، AMC Entertainment پذیرش بیت کوین جهت پرداخت بلیط و خرید امتیاز در سینما‌های خود در ایالات متحده را آغاز نموده و این اولین مجموعه سینمایی است که ارز رمزنگاری شده را جهت پرداخت پذیرفته است.

به گفته مدیر عامل آدام آرون AMC Entertainment با استفاده از سیستم‌های فناوری اطلاعات با امکان پرداخت ارز‌های رمزنگاری شده و همچنین با Google Pay و Apple Pay را در ۵۹۳ سینمای خود در ایالات متحده تا پایان سال جاری انجام می‌دهد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بزرگ‌ترین مجموعه سینمای جهان به دنبال افزایش درآمد برای بازگشت از همه گیری کرونا است. در ماه ژانویه، سهام‌های AMC Entertainment به سرعت افزایش یافت و به یکی از دارایی‌های سوداگرانه تبدیل شد.

از ابتدای سال جاری، قیمت سهام AMC تقریباً ۱۶۰۰ درصد، از حدود ۲ دلار برای هر سهم در دسامبر گذشته به ۳۴ دلار برای هر سهم امروز افزایش داشته است. این شرکت بین ماه مارس و ژوئن زیان کمتر از انتظار ۳۴۴ میلیون دلار گزارش کرده است. تحلیل گران ۴۴۰ میلیون دلار خسارت برای به دلیل همه گیری کووید -۱۹ برای همه مجموعه‌های این سینما در سراسر جهان پیش بینی کرده اند.

در همین حال، قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر شاهد تغییرات شدیدی بوده است. امروز این ارز دیجیتال اول جهان، پس از سقوط به زیر ۳۰ هزار دلار در ماه گذشته، با قیمت ۴۵.۵۳۹ دلار معامله شد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده