تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۷
بازدید: ۲۹۶
کد خبر: ۲۲۲۷۲۶
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

اصلاح ۳ هزار واحدی شاخص بورس در کنار افزایش حجم و ارزش معاملات

‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه بیش از ۳ هزار واحد افت کرد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۲۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹ هزار و ۵۱ میلیارد تومان در بیش از ۱۰۸۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳ هزار و ۷۹۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۳۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس، پالایش نفت تهران و ایران خودرو با افزایش خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۴ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۳ هزار و ۷۱۱ میلیارد تومان در ۵۲۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۳۰۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده