تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۶
بازدید: ۳۳۰
کد خبر: ۲۲۳۰۲۷
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

سیمان دشتستان ۵.۵ میلیون دلار ارزآوری کرد

‌می‌متالز - مدیرعامل صنایع سیمان دشتستان استان بوشهر گفت: در یکسال اخیر با صادرات ۲۶۰ هزار تن سیمان از این شرکت ۵.۵ میلیون دلار برای کشور ارزآوری شد.

به گزارش می‌متالز، ایرج موسوی در نشست با خبرنگاران افزود: صادرات سیمان از مباحث استراتژیک این شرکت است و با برنامه ریزی بلندمدت در این حوزه بازاریابی خوبی شد و با ارز حاصل از صادرات برای واردات قطعات مورد نیاز شرکت و قرار دادن بخشی از درآمد ارزی در اختیار بانک مرکزی سهم خوبی در اقتصاد کشور ایفا کرد.

وی بیان کرد: سیمان دشتستان با ظرفیت تولید سه هزار تن کلینکر در روز یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید سیمان در استان بوشهر است که با تلاش کارکنان پس از یک دوره مشکلات برق به تولید پایدار رسیده و در شرایط کنونی با توجه به نیاز استان و شهرستان دشتستان اولویت این مجموعه تامین نیاز‌های داخل است و صادرات را به حداقل رسانده‌ایم.

موسوی ادامه داد: با توجه به قطعی برق که در یک ماه گذشته در مجموعه رخ داد چرخه تولید در مقطعی تعطیل و ظرفیت تولیدمان به علت تامین نشدن انرژی پایین آمد و بازار با مشکلاتی مواجه شد و روزانه حدود یک میلیارد تومان دچار زیان شدیم، اما اکنون مشکلات به حداقل رسیده و توزیع روال خوبی دارد.

مدیرعامل صنایع سیمان دشتستان گفت: این شرکت اکنون بر اساس وظایف خود و با برنامه ریزی محصولات خود را بر اساس بورس کالا عرضه می‌کند تا بتواند به این وسیله دست واسطه‌ها و دلال‌ها را قطع کند؛ ارائه سیمان در بورس کالا باعث می‌شود نهاد‌های نظارتی بدانند که چه تعداد سیمان، با چه قیمتی و چگونه به فروش رسیده است همچنین به طور واضح قابل رصد است.

موسوی بیان کرد: از نظر کیفی محصول این شرکت طبق پایش‌های مستمر مجموعه آزمایشگاه‌های شرکت و آزمایشگاه متمرکز از طریق هلدینگ سیمان غدیر رتبه یک را دارد و در بازار‌های بین المللی توانسته به ثبات کیفی برسد و تقاضای زیادی داشته باشد.

وی اضافه کرد: در زمینه استفاده از محصول سیمان دشتستان در پروژه‌های بزرگ استان بوشهر نیز تمایل زیادی نشان داده شده و در پروژه‌هایی از جمله سد دالکی و بخش بزرگی از نیروگاه اتمی مورد استفاده قرار گرفته است.

موسوی اظهار داشت: در ۲ سال اخیر این شرکت در اجرای مسوولیت اجتماعی برای جبران کمبود‌های کادر درمان و بیمارستان‌ها کمک‌هایی به طور مستمر در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: شرکت سیمان دشتستان دراجرای اهداف زیست‌محیطی حرکت می‌کند و به دنبال این است که با تامین منابع مالی لازم به میزان ۶۴ میلیارد تومان از طریق بانک‌ها و منابع شرکت، سیستم فیلتراسیون کارخانه را تعویض کند تا آلایندگی‌ها به حداقل برسد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بوشهر

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده