تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۵
بازدید: ۴۲۹
کد خبر: ۲۲۳۳۶۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ثبت بالاترین میزان صادرات ال پی جی ایران طی دو سال گذشته

ثبت بالاترین میزان صادرات ال پی جی ایران طی دو سال گذشته
‌می‌متالز - منابع تجاری می‌گویند به خاطر افزایش تقاضا از طرف چین صادرات ال پی جی ایران به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسیده است.

به گزارش می‌متالز، منابع تجاری می‌گویند که صادرات ال پی جی ایران بین ماه‌های جولای تا آگوست به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسید و این کشور ۵۰۰ هزار تن ال پی جی صادر کرده است.

دلیل افزایش صادرات ایران افزایش تقاضای چین برای خرید محصولات پتروشیمی بوده است. برخی منابع می‌گویند حتی صادرات گاز ایران بیشتر از این بوده و این روند تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت؛ چراکه هم تولید ایران افزایش یافته و هم تقاضا برای خرید این محصول از ایران در بازار جهانی بالا رفته است.

امید‌های اولیه برای لغو تحریم‌ها پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا هم اکنون کم‌رنگ‌تر شده؛ چراکه این مذاکرات با تغییر دولت در ایران متوقف شده است.

منابع چینی می‌گویند این کشور خرید ال پی جی را طی سال جاری افزایش داده است که این می‌تواند به خاطر قیمت مناسب ال پی جی ایران باشد.

گفته می‌شود ایران ال پی جی خود را ۲۰ دلار ارزان‌تر از دیگر تولیدکنندگان خاورمیانه به فروش می‌رساند که همین امر مشتریان زیادی را جلب کرده است.

بنا به اعلام موسسه کپلر چین در ماه ژوئن با واردات ۴۶۴ هزار تن ال پی جی از ایران بزرگ‌ترین خریدار این محصول از کشورمان بوده و به طور کلی ۹۵ درصد صادرات ایران را خریداری کرده است. بنگلادش و پاکستان هم از دیگر مشتریان ال پی جی ایران بوده‌اند.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده