تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۶
کد خبر: ۲۲۳۶۰۶
حسین پور:
‌می‌متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با دفاع از معرفی احسان خاندوزی به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد، گفت: وی به دنبال اقتصادی با ثبات و مولد است.

به گزارش می‌متالز، کمال حسین پور با بیان اینکه اقتصاد ما با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و چالش‌های فراوانی را پیش رو دارد، اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم و کلیدی در سیاستگذاری اقتصادی و بازوی اصلی اجرایی سیاست‌های اقتصادی دولت، نقشی اساسی در مدیریت اقتصاد خرد و کلان کشور بر عهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه هماهنگ کننده تیم اقتصادی دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی است، افزود:، اما متأسفانه در سالیان گذشته و مخصوصا در چند مدت اخیر این وزارتخانه در مسیر دستیابی به اهدافی که به خاطر آن تشکیل شده است بسیار ضعیف حرکت کرده و کارآمدی نظام اقتصادی که باید خود را در وضعیت معیشتی مطلوب و رفاه عمومی نشان دهد به صورت کلی زیر سؤال رفته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: میزان تورم و نرخ بیکاری بسیار بالا و کمرشکن است، مردم ناراحت هستند و گله دارند. متأسفانه تأمین مالی کشور بانک محور شده است و هر جا که پول کم می‌آوریم دست به دامان بانک مرکزی می‌شویم و پول بدون پشتوانه چاپ می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در سیاست گذاری‌های پولی و بانکی و خصوصی سازی بسیار ضعیف و غیر شفاف عمل کرده ایم، ادامه داد: مخارج دولت که بیشتر با افزایش نقدینگی تأمین می‌شود، به شکلی غیر قابل کنترل گسترش پیدا کرده است. توطئه‌ها و تحریم‌های ظالمانه هم مزید بر علت شده است.

حسین پور با تأکید بر اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی با چالش‌های بزرگی روبرو است که باید برای همه آن‌ها چاره اندیشی کند، افزوود: ما برای گذر از این بحران‌ها نیاز به دولتی کارآمد و وزارتخانه‌ای کارآمد داریم. گام اول را مردم با بصیرت و همیشه در صحنه بر داشتند و به رویه‌های نادرست سابق نه گفتند. اکنون نوبت به ما نمایندگان مجلس رسیده است که به انتخاب‌های رئیس جمهور مخصوصا در حوزه اقتصادی اعتماد کنیم. ما در وزارت اقتصاد و دارایی نیاز به یک وزیر متخصص و متعهد داریم که بحران‌های اقتصادی پیش روی کشور را به نحو احسنت مدیریت کند.

وی معرفی خاندوزی را انتخابی هوشمندانه و عاقلانه دانست و گفت: وی کارنامه کاری خوبی برای مدیریت اقتصادی کشور دارد و هم برنامه ارائه شده برای مدیریت این حوزه بسیار مناسب است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: دکتر خاندوزی از چالش‌های پیش روی وزارت امور اقتصادی و دارایی مطلع و آگاه است و این مسأله در برنامه‌ی پیشنهادی ایشان دیده شده است.

وی یادآور شد: خاندوزی به دنبال اقتصادی با ثبات و مولد است. او جوان، پاکدست، تخصص، متعهد و انقلابی است که در کنار تحصیلات و دانش اقتصادی، در سال‌های گذشته تجربه‌های ارشمندی در مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون اقتصادی مجلس کسب کرده است و با تیم اقتصادی دولت نیز بسیار هماهنگ است.

وی افزود: شناختی که ایشان از چالش‌ها و اولویت‌های اقتصادی جامعه دارد می‌تواند به او در جهت ایجاد ثبات اقتصادی در کشور کمک کند. خاندوزی درک عمیقی از وضعیت اقتصادی ایران دارند و می‌توانند کشتی پر تلاطم اقتصاد کشور را به ساحل آرامش برسانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: امیدواریم ایشان هم با تعامل با مجلس و نمایندگان و انتخاب همکارانی قوی و تصمیم گیری مدبرانه و توجه ویژه به نقش و مشارکت مردم در چهارچوب‌های کلیشه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی تحول ایجاد کنند.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده