تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۲۴
کد خبر: ۲۲۵۹۶۸
‌می‌متالز - شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در ۱۰۳روز معاملاتی، با ۲۱۲هزار و ۹۸۱واحد افزایش، معادل ۱۶.۲۹درصد رشد کرد.

به گزارش می‌متالز، از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته تعداد ۷۴۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۵۸۳۲ هزار و ۳۷۹ میلیارد ریال در بیش از ۷۴ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۴۳۹ دفعه طی ۱۰۳ روز معاملاتی در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت.

این درحالی است که تعداد ۶۹ میلیارد و ۵۷۲ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲۷۶ هزار و ۶۸ میلیارد ریال نیز در این مدت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در این ۱۰۳ روز با ۲۱۲ هزار و ۹۸۱ واحد رشد، معادل ۱۶.۲۹ درصد رشد کرد و در پایان هفته گذشته به رقم یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۸۸ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۱۵ هزار و ۵۷۵ واحد افزایش، معادل ۳.۵۴ درصد رشد کرد و رقم ۴۵۵ هزار و ۳۷۶ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۸۳ هزار و ۶۶۳ واحد افزایش در این مدت به رقم ۱۱۵۲ هزار و ۷۶۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۳۹ هزار و ۳۰۵ واحد رشد به عدد ۲ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۵۳ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱۸.۹۵ درصد رشد و شاخص بازار دوم با ۱۳.۰۴ درصد افزایش همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم