تاریخ: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۳۱۳۸۹
‌می‌متالز - جنرال موتورز اعلام کرد قصد دارد تسلا را به عنوان رهبر بازار خودرو‌های برقی در ایالات متحده از پیش رو بردارد. برای دستیابی به این هدف، این خودروساز آمریکایی چندین خودروی برقی جدید از جمله یک کراس اوور برقی ۳۰ هزار دلاری را روانه بازار خواهد کرد. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها، به نقل از وبسایت خبری الکترک، جنرال موتورز جلسه سهامداران خود را برگزار کرد و در این جلسه چند اعلامیه، به ویژه در مورد برنامه‌های برقی‌سازی محصولات خود منتشر کرد.

به گزارش می‌متالز، فحوای اصلی این اعلامیه‌ها این بود که جنرال موتورز قصد دارد با استفاده از پول فروش خودرو‌های موتور‌های احتراق داخلی خود، دربازار خودرو‌های برقی ایالات‌متحده، موقعیت رهبری را به دست آورد. جنرال موتورز قصد دارد در حالی که سود خود را از خودرو‌های موتور احتراق داخلی (ICE) افزایش می‌دهد، در بازار خودرو‌های الکتریکی آمریکا نیز پیشتاز باشد. در حال حاضر جنرال موتورز در زمینه فروش خودرو‌های الکتریکی پس از تسلا در ایالات متحده رتبه دوم را در اختیار دارد، اما این خودروساز با اختلاف بسیار زیادی در رده دوم جای گرفته است. در حالی که تسلا به تازگی جنرال موتورز را در فروش خودرو‌های EV پشت سر نگذاشته است، اما در حال حاضر این غول فناوری چند دور جلوتر از جنرال موتورز است. علاوه بر این، جنرال موتورز در حال حاضر درگیر فراخوانی و بازخرید دو خودروی برقی خود در بازار یعنی خودروی سواری برقی و شاسی بلند برقی Bolt به دلیل خطر آتش‌سوزی باتری است. اما جنرال موتورز روی وسایل نقلیه الکتریکی جدید خود که روی پلت فرم Ultium EV این خودروساز عرضه می‌شوند، شرط‌بندی می‌کند.

رشد جنرال موتورز به واسطه پلت‌فرم ماژولار اوتیوم EV این شرکت صورت پذیرفته است. این پلت‌فرم برای توسعه مجموعه گسترده‌ای از خودرو‌های برقی بسیار محبوب با استفاده از اجزای مقیاس‌پذیر متداول راه‌اندازی شده است. این پروژه شامل مجموعه‌ای از EV‌های مجهز به موتور اولتیوم از قبیل محصولاتی با حجم بالا مانند کراس اوور شورولت با قیمت حدود ۳۰ هزار دلار، کراس اوور بیوک، ​​کامیون‌های شورولت، GMC و‌هامر و همچنین خودروی برقی کادیلاک با کیفیت عالی مانند LYRIQ و CELESTIQ که به زودی ارائه خواهند شد، است. این در حالی است که به جز شورولت کراس اوور ۳۰ هزار دلاری، مابقی محصولات جدید این شرکت قبلا اطلاع‌رسانی شده بودند. گفته می‌شود این خودرو شبیه به نسل بعدی خودروی سواری و شاسی بلند برقی بولت است که بر اساس پلت فرم اولتیوم ساخته شده است. ماری بارا، مدیرعامل و رئیس جنرال موتورز، در مورد اعلامیه امروز اظهار کرد: چشم‌انداز جنرال موتورز در مورد جهانی با تصادفات رانندگی صفر، انتشار خنثی گاز‌های گلخانه‌ای و ترافیک صفر در جاده‌ها، ما را در رقابت برقی‌سازی، خدمات نرم‌افزاری و تولید وسایل نقلیه خودران پیشتاز قرار داده است. سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی ما در روند رشدمان، جنرال موتورز را از یک خودروساز سنتی به یک شرکت نوآور در زمینه پلت‌فرم‌های تولید خودرو‌های برقی تبدیل کرده است که مشتریان ما در مرکز آن قرار دارند. جنرال موتورز از پلت‌فرم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود برای نوآوری و بهبود تجربه خود استفاده خواهد کرد و همه را در سفر به آینده‌ای تمام‌برقی سوق می‌دهد. وی در ادامه افزود: منتظر اخبار بیشتری از جلسه سهامداران جنرال موتورز باشید، اخباری در رابطه با خودروی پیکاپ برقی جدید سیلورادو و اولترا کروز. نویسنده این مقاله در ادامه می‌گوید: من همیشه از دیدن خودروسازان متعهد به فرآیند برقی سازی محصولات خود بسیار خرسند می‌شوم. با این حال، من یک مشکل مکرر را در جنرال موتورز می‌بینم، اینکه آن‌ها نمی‌توانند تجارت موتور‌های احتراق داخلی خود را رها کنند.

منبع: دنیای اقتصاد