تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۶
کد خبر: ۲۴۴۰۰۴
‌می‌متالز - سرمایه گذاری خارجی وارده به استان مرکزی در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، ۹ میلیون و ۶۰۷ هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در ۹ ماه امسال در استان مرکزی جذب شد که این مقدار در ۹ ماهه سال گذشته چهار میلیون و ۱۸۲ هزار دلار بوده است.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته و از شمال به تهران و قزوین، از غرب به همدان، از جنوب به اصفهان و لرستان و از شرق به قم و اصفهان محدود است.

این استان با موقعیت­‌های ممتاز جغرافیایی، نیروی انسانی متخصص، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق، عبور خطوط انرژی (نفت، گاز و برق)، استقرار مراکز صنعتی و دانشگاهی، مفاخر برجسته مذهبی و علمی، اراضی مستعد کشاورزی و مراتع، ذخایر معدنی، نزدیکی به قطب‌های صنعتی و بازار مصرف از توانمندی‌های اقتصادی مناسبب برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

اصالت تاریخی، وسعت منابع مادی، انسانی و توانمندی‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش صنعت، موجب شده است استان مرکزی از ابتدای فرآیند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور (از زمان تصویب قانون جلب و حمایت سرمایه‌های خارجی تا کنون) همواره یکی از مقاصد سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده