تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۱
کد خبر: ۲۴۴۳۱۹
‌می‌متالز - «فملی» یکی از بهترین و ارزنده‌ترین نماد‌های بازار سرمایه ایران است که با افزایش درآمد فروش همراه بوده است.

به گزارش می‌متالز، «فملی» یکی از نماد‌های ارزنده و خوب بازار سرمایه است. در گزارش قبلی به صورت مفصل وضعیت «فملی» را بررسی کردیم. در این گزارش به صورت ماهانه، عملکرد «فملی» را به صورت مختصر و کوتاه بررسی می‌کنیم:

محصول اصلی شرکت ملی صنایع مس ایران، کاتد است که نرخ فروش این محصول در آذر ماه به ازای هر تن ۲۲۵.۱۷۳.۳۲۰ تومان بوده که نسبت متوسط سال گذشته تا آذر ما ۹۹، افزایش ۹۵ درصدی را تجربه کرده است.

نرخ کاتد نسبت به آبان ماه امسال کاهش نیم درصدی و نسبت به فروردین امسال افزایش کمی را نشان می‌دهد.

محصول دوم فروش داخلی «فملی» در آذر ماه، کنسانتره طلا و نقره بوده است و نرخ این محصول در آذر ماه ۳.۵۲۳.۸۰۵.۸۹۹ تومان به ازای هر تن بوده که نسبت به ماه قبل افزایش شش درصدی را در نرخ فروش و نسبت به آذر سال گذشته کاهش نرخ ۵ درصدی را نشان می‌دهد، اما تعداد تولید و فروش این محصول افزایش یافته و به همین علت درآمد فروش نیز افزایش یافته و به عدد ۲.۴۴۹ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به سال گذشته افزایش ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد.

کل فروش داخلی «فملی» از ابتدای فروردین تا انتهای آذر افزایش ۸۸ درصدی داشته و کل فروش صادراتی آن نیز نسبت به سال گذشته ۱۱۰ درصد افزایش یافته است. تعداد فروش تنها ۱۱ درصد افزایش یافته در نتیجه بخش عمده‌ای از افزایش درآمد صادراتی «فملی» به علت افزایش نرخ جهانی است.

درآمد ۹ ماهه امسال «فملی» نسبت به سال قبل با کسر سنگ سولفور برگشتی، ۹۷ درصد افزایش یافته و این نشان‌دهنده وضعیت خوب بنیادی «فملی» است.


تحلیل تکنیکال


بر خلاف وضعیت خوب بنیادی این سهم، اما هنوز نتوانسته به سقف تاریخی خود در مرداد ماه برسد و با سقف تاریخی خود ۳۷ درصد فاصله دارد.

«فملی»؛ افزایش درآمد ۹۷ درصدی نسبت به سال گذشته«فملی»، اما در چند هفته گذشته توانسته خود را بالای محدوده پیوت لاین صفر نگه دارد و از این رو باید منتظر واکنش آن به اخبار این روز‌های برجام بود.

«فملی»؛ افزایش درآمد ۹۷ درصدی نسبت به سال گذشتهدر معاملات امروز تمام سفارشات منفی طبق تصویر فوق به سمت بالا بسته شد تا یک کندل پین بار را تشکیل دهد و باید دید این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

منبع: صدای بورس

عناوین برگزیده